SON DAKİKA

DARICA HALK KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ (Akçaabat)

YILLARDIR SÜREN ELEKTRİK KESİNTİLERİNİN BAHANESİ OLMAZ, OLAMAZ!

Bu haber 25 Şubat 2021 - 23:05 'de eklendi ve 161 views kez görüntülendi.
YILLARDIR SÜREN ELEKTRİK KESİNTİLERİNİN BAHANESİ OLMAZ, OLAMAZ!

YILLARDIR SÜREN ELEKTRİK KESİNTİLERİNİN BAHANESİ OLMAZ, OLAMAZ!

Mahallemizde yıllardır süregelen elektrik kesintilerine bugüne kadar çare bulunmadı, bulunmuyor.

Türkiye genelinde son dönemlerde uygulanan hafta sonları sokağa çıkma yasağı nedeniyle Cuma akşam 21.00’den Pazartesi sabah saat 05:00’e kadar evlerimizden çıkamıyoruz. Yasak çıkmak çünkü. Bir de elektrikler kesilince kör karanlıkta kalınca isyanları oynuyoruz.

Geçmiş yıllarda mahallemizde yaşanan elektrik kesintileriyle ilgili Çoruh Elektrik Dağıtım Şirketi (ÇEDAŞ) Trabzon yetkilileri ile defalarca görüştük, yazışmalar yaptık. Söz de verdiler. Ancak, gelen olmadı, arayan olmadı. Talep ettiğimiz sorunlarımıza çözüm getirilmedi.

Enerji Bakanlığına yazdık, ilgili genel müdürlüklere yazdık. Yine de kesintilerin son bulması için bugüne kadar herhangi bir çözüm getirilmedi.

47 yıldır mahallemizin çoğu iletişim hatları ve trafoları, artan nüfusa rağmen hizmet vermeye çalışıyor. Gereken yatırım, bakım yapılmıyor. Anlaşılıyor ki, bu şebeke hatları artık yükü kaldırmıyor. Dolayısı ile mağduriyetimiz hala devam ediyor.

Son günlerde mahallemizin bütününde özellikle akşam saatleri, bazen devamı saatlerinde elektrik kesintileri bizleri bunaltmaya başladı. Kesintiler 5-10 kez saniyelerce git-gel yaparak cihazlarımızın arızalanmasına sebep oluyor. Kesilen elektrikler bazen saatlere varan sürelerce gelmiyor.

Elektrikler kesildiğinde Akçaabat’ta kesilmiyor mesela. Mahallemizin sahil şeriti boyunca da elektrikler yine kesilmiyor. Ama sahil dışında mahallemiz bütününde ve edindiğimiz bilgiye göre Salacık ve Akçakale Mahallelerinde de aynı anda elektrikler kesiliyor. Demek oluyor ki elektrik kesilmesine neden olan arıza bu bölgeye verilen ana trafodan kaynaklanıyor. Kesintiler böyle devam ediyor. Ve bu zulüm böyle sürüp gidiyor. Buna hizmet değil pervasızlık denmez mi?

Günümüzde elektrikler yaşamın can damarı. Elektrikler kesilince ısınamıyoruz, haberleşemiyoruz, ev cihazlarımız çalışmıyor. Dünya ile iletişimiz kesiliyor, evde yaşam duruyor. Dolayısı ile evlerimizde sadece oyalanacağımız, az da olsa can sıkıntımızı giderecek bir tek cihaz olan televizyonlarımız var elimizde. Ondan da mahrum bırakılıyoruz

Evlere hapsolunduğumuz hafta sonlarında tam da akşam saatlerinde elektrikler kesiliyor. Bu saatlerde bakımını yapacağımız yaşlılarımız var, yemek saatlerimiz var. Televizyonlarda seyretmek istediğimiz ve stresimizi azaltacağımız tek eğlencemiz olan programlar ve canlı spor yayınları var. Bu saatlerde de kesilince hiddetimiz artıyor, sinirlerimiz geriliyor.

Bakın örneğin, 2021 yılında Ocak ve Şubat ayında olmak üzere, 06.01.2021 03:58, 11.01.2021 08:22, 11.01.2021 14:39, 13.01.2021 05:12, 25.01.2021 09:12, 26.01.2021 14:43, 12.02.2021 12:07, 12.02.2021 18:39,  20.02.2021 22:00, saatlerinde planlama dışı olarak kesintiler yaşanmıştır. Bu kesintilerin çoğu anlık değil, 1,5-2-3 saate varan kesintiler olmuştur.

Kesintiler ile bozulan ev cihazlarımız, ev hapsine mecbur bırakan coronavirüs salgını korkusu ve salgının ilaveten  sebep olduğu ekonomik sıkıntıların yanında bir de elektrik kesintileri psikolojimizi altüst etti, burnumuzdan getirdi. Artık kına getirdiniz.

Yıllardır yaşanan arızalar, yapılan arıza şikayetlerine kayıtsızlık, böyle sürüp gider mi? Bunu bilen, farkında olan bir dağıtım departmanı olmaz mı? Farkında olmuyorlarsa görevlerini yapmıyorlardır demektir. Farkındaysalar bilerek elektrik iletim hatlarına yatırım yapmıyorlar demektir.

Sadece gördüğümüz, göz kırpmadan faturalarımıza bakım yapılıyor. Ama bu faturalarımız karşılığı dahi hizmet alamıyoruz. Mağdur ediliyoruz. Kızgınız! Yeter artık! Çözün artık!

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA