SON DAKİKA

DARICA HALK KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ (Akçaabat)
Hakkımızda

HAKKIMIZDA:

Derneğimiz; Denizköşk Mahallesi, Gökçebel Mahallesi, Karaçam Mahallesi, Orta Mahalle, Özlüler Mahallesi ve Yeni Mahalleyi oluşturan Akçaabat/Darıca Beldesinde Kısa adı DarıcaHalkDer, açılımı “DARICA HALK KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ” adıyla Ali VATAN, Cemal KAN, Enver BULUT, Ergin KOCABAŞ, H. İlyas BİLAZER, Mehmet KAN, Mete ALTINEL, Zeki İHTİYAR’dan oluşan kurucularla Enver BULUT Başkanlığında 18 Kasım 2009 tarihinde kuruldu.

Dernekler, Ülkeyi yönetenlerin halkın ekonomik, demokratik, sosyal, kültürel, yaşamsal haklarını ve özgürlüklerini geliştirmek, yaşatmak için gerekenleri yapmadığı durumlarda yaşanan sorunlara çözüm getirmek için bir araya gelerek ve birlikte hareket ederek bu hizmetleri sağlamakla görevi bulunan kurumlara baskı unsuru geliştirerek bu hakları elde etmek için kurulan özel hukuk tüzel kişilikleridir.

Derneğin amacı, insanlarımızın kucaklaşmalarını ve kaynaşmalarını sağlamaktır. Türkiye’nin neresinde olursa olsun, hemşehrilerimizi sahiplenmek, sorunlarının çözümünde yardımcı olmak, bir nebze de olsa memleket özlemlerini  gidermelerine yardımcı olabilmektir.

Tarihsel kültürümüzün ve geleneklerimizin araştırılması, günümüze taşınması ve bugüne ulaştırılabilenlerle birlikte geliştirilmesi, yaşatılması konusunda çalışmalar yapmak ve çabalar göstermektir.

Bilindiği gibi bireyler aileleri, Aileler Toplumları ve Toplumlarda, Ülkeleri meydana getirirler. Ailelerin birleşmesi ile meydana gelen toplumların, maddiyata ihtiyaçları olduğu kadar, maneviyata, Sosyal Dayanışmaya, Kültürlerinin ve geleneklerinin yaşatılmasına, insanların ortak değerlerinde, Cenazelerinde, Düğünlerinde, kına gecelerinde bir araya gelmelerini, birlik olmalarını sağlayabilmektir.

Derneğimiz sorunlarımıza çözüm bulabilmek için belde halkımızın sesi olmaya çalışacaktır.
Yaşanmakta olan ve yaşanabilecek olumsuzluklara karşı birlikte olup çözüm üretmeye katkı sunmak, yaşamımızı asgari ölçüde kolaylaştırmak, Çocuklarımıza yaşayabileceği temiz bir çevre ve haklarını arayabileceği bir öğreti ve birlik bırakabilmek yine birliğimizle mümkün olacaktır.

Yönetim Kurulumuz olarak belde halkımızın duyarlı olduğuna inanıyor, desteğinizi bekliyor, DARICA HALK KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ adına sizleri selamlıyoruz.

saygılarımızla…

Darıca Halk Kültür ve Dayanışma Derneği
Yönetim Kurulu

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
SON DAKİKA