SON DAKİKA

DARICA HALK KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ (Akçaabat)

YILDIRIM, TELEFON VE ELEKTRİK TESİSATLARINI YAKTI!

Bu haber 06 Kasım 2020 - 15:46 'de eklendi ve 457 views kez görüntülendi.
YILDIRIM, TELEFON VE ELEKTRİK TESİSATLARINI YAKTI!

YILDIRIM, TELEFON VE ELEKTRİK TESİSATLARINI YAKTI!

Bugün sabah 08-09 saatlerinde yaşanan şiddetli yağış nedeniyle telefon hattına düşen yıldırım nedeniyle Mahallemiz Orta Yukarı Mevkiindeki birçok evde zarara yol açtı.

Alınan bilgilere göre, mahallemiz Orta Yukarı Mevkii Tepecik sokak civarındaki telefon direğine yıldırım düştü. Yıldırım düşmesi sonucu telefon hattı kablolarının kesildiği, Telekom ana kutusunun yandığı, yanan kabloların evlere sirayet etmesiyle birçok evlerde hatlar, ev tesisatları, telefonlar, kaloriferler kazanlarının ana kartlarının yandığı, prizler patladığı öğrenildi.

Olaydan zarar gören mahalle halkından Mahmut ÇİL, Telefon ve elektrik tesisatlarının, prizlerinin, bilgisayarının, telefon modeminin, kalorifer kazanın ana kartının yandığını,

Ali Azaklı’nın ise, elektrik ve telefon tesisatı, hatlı telefonu, telefon yanında bulunan perdesi, prizlerinin patladığını, bilgisayarının yandığı, telefon modeminin, Kalorifer kazanı ana kartının ve birçok vatandaşın telefonlarının ve modeminin yandığı, ayrıca birçok kişinin de telefonlarının ve modemlerinin yandığı öğrenildi.

Zarar gören vatandaşlarımızın hatlardaki yangın durumunu ilgililere tanıştığını, Telekom kablolarının yanma sebebin, altyapısında koruyucu kaçak akım Rölesinin olmadığından kaynaklandığı belirtildi.

Mahaldeki zarar gören vatandaşların elektriklerinin ve Telekom hattının halen kesik olduğunu, Telekom yetkililerinden henüz olay mahalline gelen olmadığı öğrenildi. Vatandaşlarımız mağduriyetlerinin giderilmesi için zararların karşılanmasını istiyorlar.

Öteden beri Darıca Mahallesi 2. km üzeri Telekom hatlarının yetersizliğinden kaynaklı internetin izlenilemediğini, sürekli internetin düştüğünü, hattın koptuğunu bildirmemize rağmen T.Telekom yetkililerinin hatlarda bugüne kadar hiçbir yenilemeye dönük bir çalışma içerisinde olmamıştır.

Yağışlı olan bölgemizde yıldırım düşmelerinde çıkabilecek benzeri yangınlardan vatandaşlarımızın daha büyük mağduriyetlere karşı tedbir alınmasını, bölgemizin alt yapısının bir an önce yenilenmesini, altyapı koruyucu kaçak akım Rölesi ile güçlendirilmesini bir kere daha talep ediyoruz.

*

Yanan ev tesisat ve cihazlarından resimler.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA