SON DAKİKA

DARICA HALK KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ (Akçaabat)

TRABZON’DA VAKALARIN ARTTIĞI SINIFA KARANTİNA!

Bu haber 13 Eylül 2021 - 21:40 'de eklendi ve 171 views kez görüntülendi.
TRABZON’DA VAKALARIN ARTTIĞI SINIFA KARANTİNA!

TRABZON’DA VAKALARIN ARTTIĞI SINIFA KARANTİNA!

Okullarda lokal karantina uygulamaları kapsamında Trabzon’da vakaların arttığı bir sınıf karantinaya alındı.

Kabusumuz haline gelen, ülke genelinde bilinçli halk olarak mücadeleyi sürdürdüğümüz coronavirüs kendini değiştirip güçlenerek insanlığa karşı direnişini sürdürüyor. Ancak bazı küçük kesimlerin hangi bilgiye dayanarak bilinmez, aşı olmamayı dolayısıyla coronavirüse destek olmayı sürdürüyor. Bu duruma halk sağlığı tehdidi öne sürülerek gerekli tedbir ve yaptırımlara da başvurulmadığı görülüyor.

Bu atmosfer altında Türkiye’de yüz yüze eğitime başlanırken ülke genelinde vakaların arttığı okullarda önlem olarak ilgili sınıflara karantina uygulaması yapılarak uzaktan eğitime geçileceği açıklanmıştı.

Bu noktada Trabzon’un Ortahisar İlçesi’nde bulunan bir okulda da vakaların yükselişe geçtiği 5. sınıflardan bir sınıf karantina altına alındı ve sınıftaki öğrencilerin 14 gün uzaktan eğitim göreceği öğrenildi.

Aynı okulda farklı 2 sınıfta da 1’er öğrencinin coronavirüse yakalandığı, sayının artması durumunda o sınıflarda da uzaktan eğitime geçileceği öğrenildi.

USTA, OKULLARDA VAKALAR AZ DEMİŞTİ

Öte yandan dün açıklamalarda bulunan Trabzon İl Sağlık Müdürü Hakan Usta okullarla ilgili de bilgi vermiş ve “Okullar şuan için çok sıkıntılı gitmiyor. Tabii ki 3-5 vaka olacak. Ama oransal değerine baktığımıza bu tolere edilebilecek durumda. Önemli olan maske ve mesafe kurallarına uymak.” ifadelerini kullanmıştı.Haber61

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA