SON DAKİKA

DARICA HALK KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ (Akçaabat)

TRABZON’DA VAKA SAYISI 2.000’İ GEÇTİ!

Bu haber 21 Eylül 2020 - 15:13 'de eklendi ve 230 views kez görüntülendi.
TRABZON’DA VAKA SAYISI 2.000’İ GEÇTİ!

TRABZON’DA VAKA SAYISI 2.000’İ GEÇTİ!

Trabzon’da Coronavirüs vakalarında yaşanan artış devam ediyor.

Son 1 haftada 2.000’i aşkın kişide coronavirüs tespit edildiği bildirildi.

Bu kişilerin büyük çoğunluğunun evlerinde tedavi altına alındığı kaydedildi.

Çin’den başlayarak şu ana kadar dünya genelinde 31 Milyon kişiye bulaşan Coronavirüs 961 can aldı. Türkiye’de de dün tespit edilen bin 519 yeni vakayla birlikte sayı 303 bin kişiye çıkarken bunlardan 266 bini iyileşti. Ne yazık ki salgının başından beri Türkiye’de Coronavirüse 7.506 can verdik.

TRABZON’DA HAFTALIK VAKA SAYISI 2 BİNİ GEÇTİ

Trabzon’da ise geçen hafta vaka sayısında patlama yaşandığı öğrenildi. Bir önceki hafta genelinde pozitif vakanın 1.900’ü bulduğu kaydedilirken geçen hafta ise bu sayısın 2.100’ü aştığı belirtildi.

Trabzon’da yaşanan bu artış ise korkutucu boyuta ulaşırken vatandaşlara özellikle maske, hijyen ve fiziksel mesafe konusunda uyarılarda bulunuluyor.

HAZİRAN AYINDA NEREDEYSE SIFIRLANMIŞTI

Hatırlanacağı üzere Trabzon’da Haziran ayı başı itibariyle günlük vaka sayısı neredeyse sıfırlanırken özellikle İstanbul gibi büyükşehirlerden gurbetçilerin gelişi ile birlikte vaka sayısı yeniden tırmanışa geçmişti.

Özellikle bazı gurbetçi vatandaşların denetim tedbirlerini esnek tutması nedeniyle vaka sayısı Trabzon’da hızla artış ve ne yazık ki bugün bu seviyelere geldik.

BÜYÜK ÇOĞUNLUĞU EVLERİNDE

Trabzon’ da geçen hafta tespit edilen 2.100’ü aşkın vakanın büyük bir çoğunluğunun durumlarının iyi olduğu ve evlerinde izolasyona alındığı az bir kısmının ise hastanede tedavilerine devam edildiği bildirildi.

Mahallemizde de birçok kişinin Covid-19’a yakalandığı, vefat edenlerin olduğu, evlerinde izalasyon şeklinde tedavi gördüğü bilinmektedir.

Yurttaşlarımızın mutlaka coronavirüse karşı tedbirlerini önemsemeleri gerekmektedir.

 

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA