SON DAKİKA

DARICA HALK KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ (Akçaabat)

TRABZONDA CORONAVİRÜSTEN BUGÜNE KADAR 1.444 KİŞİ HAYTINI KAYBETTİ

Bu haber 05 Haziran 2021 - 22:16 'de eklendi ve 145 views kez görüntülendi.
TRABZONDA CORONAVİRÜSTEN BUGÜNE KADAR 1.444 KİŞİ HAYTINI KAYBETTİ

TRABZONDA CORONAVİRÜSTEN BUGÜNE KADAR 1.444 KİŞİ HAYTINI KAYBETTİ

Trabzon’da coronavirüse bağlı ölüm rakamları ortaya çıktı.

Trabzon’da coronavirüs nedeniyle günde yaklaşık 50 kişi hastanelerde tedavi altına alındığı, 88.000 kişinin coronavirüse yakalandığı ve coronavirüsten 1.444 kişi hayatını kaybettiği öğrenildi.

Trabzon’da coronavirüs hastalığının ortaya çıkmasından bugüne kadar 460.000 kişiye test yapıldığı açıklandı. Yoğun bakım ünitelerinde yüzde 22 doluluk olduğu, hastanelerin yüzde 15 oranında dolu bulunduğu ifade edildi.

BAKANLIK TEMASLI TAKİP REHBERİNİ DEĞİŞTİRDİ

Sağlık Bakanlığı, varyant virüslerin yayılımının önüne geçilmesi için ‘Temaslı Takibi Rehberi’ni güncelledi. Buna göre yakın temaslılar için 10 gün olan karantina süresi 14 güne uzatıldı. Aşı olanlara daha önce temas durumunda karantina gerekmiyordu ancak yeni rehbere göre ise yakın temas durumunda 14 gün karantina süresi olduğu açıklandı.  

Rehberde, varyant tespit edildiğinde test sonucunun negatif çıkması halinde de sürenin değişmeyeceği belirtildi. Trabzon’da Covid-19’a bağlı ölüm rakamı 1.444’e ulaşırken, her gün 50 kişinin bu hastalığa yakalandığı ve tedavi gördüğü ortaya çıktı. Hastanelerdeki doluluk oranında ise büyük bir azalma oldu.

ÖLÜM RAKAMLARINDA ARTIŞ SÜRÜYOR

Trabzon’da coronavirüse bağlı ölüm rakamları ortaya çıktı. Salgının yavaşladığı Trabzon’da hastanelerde yoğun bakım ünitelerinde tedavi altında tutulan hasta sayısında azalma olduğu öğrenildi. Trabzon’da coronavirüsten ölenlerin sayısı 1.444’e ulaşırken, hastalığın ortaya çıkmasından bugüne kadar 460.000 kişiye test yapıldığı açıklandı.

Trabzon’da her gün yaklaşık 50 kişinin hastanelerde tedavi altına alındığı, 88 bin kişinin ise coronavirüse yakalandığı öğrenildi. Yoğun bakım ünitelerinde yüzde 22 doluluk olduğu, hastanelerde ise yüzde 15 oranında vaka bulunduğu ifade edildi.

KARANTİNA SÜRESİ 14 GÜNE ÇAKIRILDI

Sağlık Bakanlığı, varyant virüslerin yayılımının önüne geçilmesi için ‘Temaslı Takibi Rehberi’ni güncelledi. Buna göre yakın temaslılar için 10 gün olan karantina süresi 14 güne uzatıldı. Aşılılara da temas halinde 14 gün karantina getirildi.

YAKIN TEMASLILARA DA 14 GÜN KARANTİNA

Bir önceki rehberde yakın temaslılar için, 10 gün olan karantina süresi 14 güne uzatıldı. Bu kişilerin karantinası daha önce 7. günde yapılan test sonucu negatif çıkarsa bitiyordu. Yeni rehberde test için bekleme süresi de 10 güne uzatıldı. Varyant tespit edildiğinde de karantina süresi 14 gün. Ancak bu durumda süre test sonucu negatif çıksa bile değişmeyecek.

AŞILILARA DA TEMAS HALİNDE 14 GÜN KARANTİNA VAR

Aşı olanlarla ilgili de önemli değişiklikler var. Aşı olanlara daha önce temas durumunda karantina gerekmiyordu. Yeni rehbere göre ise yakın temaslı olurlarsa onlar da 14 gün karantinaya alınacak.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA