SON DAKİKA

DARICA HALK KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ (Akçaabat)

TRABZON’DA BİR GÜNDE YAŞANAN VAKA SAYISI KORKUTTU

Bu haber 07 Kasım 2020 - 12:46 'de eklendi ve 215 views kez görüntülendi.
TRABZON’DA BİR GÜNDE YAŞANAN VAKA SAYISI KORKUTTU

TRABZON’DA BİR GÜNDE YAŞANAN VAKA SAYISI KORKUTTU

Trabzon’da Coronavirüs salgınında dikkat çeken artış yaşanıyor.

KTÜ Farabi Hastanesinde günlük yapılan 413 test sayısından 84 kişinin sonucu pozitif çıktı. Vaka sayılarında yaşanan artış nedeniyle uyarıda bulunan Trabzon İl Sağlık Müdürü Hakan Usta, 3 temel kurala dikkat edilmesini istedi.

Usta, “Değerli halkımız, şehrimizdeki vaka sayıları sizlerin duyarlılığınızla durdurulabilecek ve aşağılara çekilebilecektir. Lütfen eviniz dahil bulunduğunuz her yerde maske, mesafe, temizlik kurallarına uyarak hareket ediniz. Ufak bir ihmal vaka sayılarımızı ciddi bir şekilde artırmaktadır. Birlik olursak başarabiliriz.” açıklamalarına yer verdi.

Vaka sayılarının gittikçe arttığı kaydedilerek yatan ve yoğun bakım hastasının Farabi Hastanesinde stabil olduğu öğrenildi.

Kanuni Eğitim ve Araştırma Hastanesi gibi Farabi Hastanesinde de pozitif çıkan hastaların sağlık durumu iyi ise ilaç verilerek evlerinde tedavi olup takiplerinin sürdürüldüğü ifade edildi.

Covid tanısı konulan hastanın fazla olduğu kaydedilerek Farabi Hastanesinde 10 yoğun bakım hastası olduğu, serviste 9 kişi olduğu ve 3 kişinin de şüpheli olduğu bilgisi edinildi. Farabi Hastanesinde en son 3 kişinin öldüğü öğrenildi. 

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA