SON DAKİKA

DARICA HALK KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ (Akçaabat)

TRABZON’DA 5 BEBEĞİN CORONAVİRÜS TESTİ POZİTİF ÇIKTI

Bu haber 24 Eylül 2020 - 16:07 'de eklendi ve 271 views kez görüntülendi.
TRABZON’DA 5 BEBEĞİN CORONAVİRÜS TESTİ POZİTİF ÇIKTI

TRABZON’DA 5 BEBEĞİN CORONAVİRÜS TESTİ POZİTİF ÇIKTI

Coronavirüsün yaşlılarda etkili olduğu algısını yıkan gelişmeler yaşandı.

Türkiye’de 11 günlük, 17 günlük, 20 günlük bebekler ve Amerika’da da üçüz doğan bebeklerin coronavirüs testleri pozitif çıkmasından sonra Trabzon’un pandemi hastanesi olan Kanuni Eğitim ve Araştırma Hastanesinde de 1 yaşın altında 5 bebeğin coronavirüs testlerinin pozitif çıktığı için takibe alındığı bildirildi.

Bebeklerin durumlarının iyi olduğu ifade edilirken yine de kontrol amaçlı takipte olduğu ifade ediliyor.

Çin’den başlayarak tüm dünyaya yayılan Coronavirüs vaka sayısı dünya genelinde 32 milyona yaklaşırken, ölüm sayısı da 1 milyona dayandı.

Dünyada bu gelişmeler yaşanırken son açıklanan verilere göre Türkiye’de toplam vaka sayısı dün itibariyle 308.000’e, iyileşen sayısı 271.000’e hayatını kaybeden sayısı ise 7.711’e ulaştı.

Trabzon’da da vaka sayısı her geçen gün artış yaşanırken, vakaların büyük çoğunluğunun evlerde izolasyon altına alınıp tedavilerine burada devam edildiği bildirildi. Trabzon’da durumu biraz daha ağır olan veya takipte tutulması gereken kişilerin ise hastanelerde tedavi altında olduğu kaydedildi.

Edinilen bilgiye göre; Trabzon’un pandemi hastanesi olan Kanuni Eğitim ve Araştırma Hastanesinde toplamda 130 pozitif vakanın tedavi gördüğü ifade ediliyor. Hastanede 40’ı yoğun bakım olmak üzere 130 kişinin bulunduğu bunların 5’inin ise 1 yaşın altında bebek olduğu bildirildi. Coronavirüs testi pozitif çıkan bebeklerin durumlarının iyi olduğu hastanede takip altında tutuldukları kaydedildi.

 

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA