SON DAKİKA

DARICA HALK KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ (Akçaabat)

TRABZON BÜYÜKŞEHİR SU FATURALARINA EKSTRA ZAM YAPTI: Konutlarda 7.79 TL artacak

Bu haber 16 Kasım 2021 - 0:19 'de eklendi ve 131 views kez görüntülendi.
TRABZON BÜYÜKŞEHİR SU FATURALARINA EKSTRA ZAM YAPTI: Konutlarda 7.79 TL artacak

TRABZON BÜYÜKŞEHİR SU FATURALARINA EKSTRA ZAM YAPTI: Konutlarda 7.79 TL artacak

.

 Döviz artışı, maliyetler, fiyat artışları, enflasyona rağmen enflasyonun gerisinde değerlendirilen maaş ve ücretler yurttaşı geçim derdine düşürdüğü bu günlerde çare aradığı Hükumet de, Belediyeler de yurttaşın tepesine zamlarla bastırıyor.

Bugün şekere, LPG’ye gelen zamların ardından Trabzon Büyükşehir Belediye Meclisinde bugün Katı Atık Transfer ve Bertaraf Hizmetlerinin zam tarifesi görüşüldü.

 Trabzon Büyükşehir Belediyesi, 2022 yılı ocak ayından uygulanmak üzere TİSKİ tarafından su faturalarına Katı Atık Transfer ve Bertaraf Hizmetleri tarifesi ekleniyor.

Başkan Zorluoğlu’nun açıkladığı rakamlara göre konutlarda 5.96 TL, kırsalda 4.11 TL, kırsaldan köyden mahalleye dönen yerlerde ise 2.98 TL faturaya yansıyacak.

Ayrıca bu faturalara ilçe belediyelerinin de toplama ücreti yansıdığında toplamda 7.79 TL faturalara ekstra kalem yansıyacak.

Trabzon Büyükşehir Belediye Meclisinde bugün Katı Atık Transfer ve Bertaraf Hizmetleri tarifesi görüşüldü.

Buna göre Trabzon’da su faturalarına Ocak 2022’den itibaren Katı Atık Transfer ve Bertaraf Ücreti eklenecek.  Eklenecek ücretlerden Büyükşehir Bertaraf, İlçe Belediyeleri ise Transfer ücretini vatandaşlardan tahsil edecek.

Konuyla ilgili meclis üyelerini bilgilendiren Başkan Murat Zorluoğlu, “Malumunuz, katı atık toplanması ve bertaraf edilmesi belediyelerin en önemli görevlerinden bir tanesi. Büyükşehir Belediyelerinde katı atıkların toplanması ilçe belediyelerinin göreviyken, transferi ve bertaraf edilmesi sorumluluğu Büyükşehir Belediyelerine aittir.

Tesis hizmete girince maliyetler 3 kat arttı

Özellikle yaz aylarında şehrimizin yaylalarının çok yoğun kullanılması neticesinde, büyük katı atık yekünü ilçe belediyeleri tarafından toplanmakta ve büyükşehir tarafından bertarafı sağlanmakta.

Araklı’da yakma tesisimizin hizmete girmesinden itibaren yap işlet devret modeliyle olması hasebiyle oranın şartnamesinden kaynaklanan yükümlülük gereği Büyükşehir Belediyesinin bertaraf maliyetleri yaklaşık 3 kat artmıştır” dedi.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA