SON DAKİKA

DARICA HALK KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ (Akçaabat)

TEPKİLER GERİ ADIM ATTIRDI: O faturalar iptal

Bu haber 08 Ocak 2023 - 15:21 'de eklendi ve 48 views kez görüntülendi.
TEPKİLER GERİ ADIM ATTIRDI: O faturalar iptal

TEPKİLER GERİ ADIM ATTIRDI: O faturalar iptal
.
Trabzon Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamada; “2023 yılı katı atık bertaraf ücreti Büyükşehir Belediye Meclisimizin aldığı kararla belirlenerek su faturaları üzerinden uygulamaya konulmuştur.  

Ancak uygulanan yeni tarifenin özellikle fazla su tüketen iş yerleri ve kamu kurum ve kuruluşları için çok yüksek bir bertaraf bedeli oluşturduğu anlaşılmış olduğundan, konuya belediyemizce hemen müdahale edilmiştir.

2252 SU FATURASI İPTAL EDİLDİ

Bu kapsamda, tespit anına kadar düzenlenen toplam 2252 fatura iptal edilmiş, ödemesi yapılmış 146 faturanın ise ilgili abonelere iade edilme kararı alınmıştır.

Tarife önümüzdeki hafta yapılacak belediye meclisinde yeniden değerlendirilerek, yüksek su tüketen abonelerimiz için de makul seviyeye çekilecektir.

Sonuç olarak bu uygulamadan şu ana kadar herhangi bir mağduriyet oluşmamıştır.
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”Taka

*

ATIK SU VE KATI ATIK BERTARAF HANGİ ABONELERDE VAR!

Trabzon Büyük Şehir Belediye Başkanına şunu hatırlatmak isteriz.

Suyu hadi parayla satıyorsunuz. Su atık ücreti, Katı atık ücreti ne demektir.

Suyu parayla aldık, yıkandık, temizledik, temizlendik, yemek yaptık, suyu attık da, suyunu saklayacak durumumuz mu var? Neyin parası bu! Mantığın almadığı faturalar geliyor. İlgisiz kalemler var. Şaşırıyoruz.

Katı atık bertaraf bedeli neden su faturasına eklenir?

Geçinmek, yaşamak için aldığımız ücretleri tekrar kurumlara, kalan ne kalıyorsa artık, gıdaya, temizlik maddelerinin ayırıyoruz. Tüketicilere bu kadar yüklenmeyin!

Kentte yaşayan her yurttaş başı her ay belediyelere genel bütçeden para ayrılır. Yurttaşı bu kadar yüksek meblağlara boğmayın lütfen!

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA