SON DAKİKA

DARICA HALK KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ (Akçaabat)

TARIM KREDİ KOOPERATİF MARKETLERİ UN, YAĞ VE ŞEKER SATIŞLARINA KOTA GETİRDİ

Bu haber 23 Kasım 2021 - 20:25 'de eklendi ve 118 views kez görüntülendi.
TARIM KREDİ KOOPERATİF MARKETLERİ UN, YAĞ VE ŞEKER SATIŞLARINA KOTA GETİRDİ

TARIM KREDİ KOOPERATİF MARKETLERİ UN, YAĞ VE ŞEKER SATIŞLARINA KOTA GETİRDİ

.

Tarım Kredi Kooperatif marketlerinde un, yağ ve şeker satışları 1 adetle sınırlandırıldı.

Ürün raflarına kotanın “stokçuluğa karşı” uygulandığına dair duyurular asıldı.

Tarım Kredi Kooperatif marketlerinde un, yağ ve şeker satışları 1 adetle sınırlandırıldı. Ürünlere asılan bilgilendirme yazısında, kotanın “stokçuluğa karşı” olduğu ifade edildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından gıda ürünlerini vatandaşa uygun fiyatla ulaştırmak üzere devreye sokulan ve “fahiş fiyata” karşı önemli bir zincir market haline geldiği defalarca vurgulanan Tarım Kredi Kooperatif marketlerinin diğer perakende marketlerden ucuz olmadığı anlaşılmıştı.

Tarım Kredi Kooperatif marketleri, adından bu sefer de bazı ürünlere kota koyarak bahsettirdi. Kooperatif marketlerde un, yağ ve şeker satışları 1 adetle sınırlandırıldı.

Markette un, yağ ve şeker raflarına asılan bilgilendirme yazısında satışların 1 adetle sınırlandırıldığı belirtildi ve “Ürünlerimiz ve indirimlerimizden, tüm müşterilerimizin faydalanabilmesi ve stokçuluğun önüne geçilmesi için verdiğiniz desteğe teşekkür eder, iyi alışverişler dileriz” ifadelerine yer verildi.

Kooperatiflerin bazı marketlerinde 5 litrelik ve 5 kilogramlık ürünlerle sınırlıyken bazı marketlerinde ise 1 kilogram ve 1 litrelik ürünlerde dahi kotanın uygulandığı görüldü. Aşağıdaki fotoğraflar İstanbul Esenyurt’taki Turgut Özal Mahallesi’nde çekildi.

BAKAN PAKDEMİRLİ, GIDADA STOKLARIN YETERSİZ OLDUĞU İDDİLARINA “SPEKÜLASYON” DEMİŞTİ

Tarımda pandemideki yetersiz önlem ve plansızlığın ardından dövizdeki keskin yükselişle beraber üretim azaldı, girdi maliyetleri arttı, gıda stoklarında ve fiyat belirlemede ciddi sıkıntılar baş gösterdi.

Bunun çarpıcı örneği peş peşe gelen zamların ardından şekerde yaşanmıştı. Vatandaş, bazı market raflarında şeker bulamadı Önde gelen zincir marketlerden BİM, Türkiye Şeker Fabrikaları AŞ’nin şeker satışını neredeyse durdurduğunu belirtmiş ve “Tüketicimize uygun fiyatlı şeker tedarik etmekte zorlanmaktayız” açıklaması yapmıştı.

Geçtiğimiz hafta sonu konuşan Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemir’li, gıdadaki krizi katiyen reddetmiş ve benzer iddiaları “spekülasyon” olarak tanımlamıştı.

Bakan Pakdemir’li “Türkiye’de kimse, sentetik olarak veya gereksiz yere gıda stoklarıyla alakalı spekülasyon yapmaya kalkmasın. Geçen hafta içerisinde şekerle ilgili sanki arz problemi varmış gibi bir konu yapılmaya çalışıldı.

Bugün itibarıyla Türk Şeker Fabrikaları, arzına devam etmekte, sektörümüzde arz fazlası var. Hatta bu arz fazlasının önemli bir kısmı da ihracat oluyor” demişti.

Stokların yeterli olduğunun savunulduğu bir dönemde, Tarım Kredi Kooperatifleri marketlerinin de satışı sınırlandırması dikkat çekti.evrensel

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA