SON DAKİKA

DARICA HALK KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ (Akçaabat)

Neşet ERTAŞ’tan “Dr Mehmet Ali Altın” ağıtı;Tüm sağlık çalışanlarımıza armağan ediyoruz

Bu haber 27 Eylül 2020 - 0:33 'de eklendi ve 276 views kez görüntülendi.
Neşet ERTAŞ’tan “Dr Mehmet Ali Altın” ağıtı;Tüm sağlık çalışanlarımıza armağan ediyoruz

 

Müzik ve şiir insan hayatını tele ve dile taşıyan sanattır.

Para- mal- kar hırsıyla, hak, hukuk, Adalet tanımayan, Gezegenimizin altını, üstünü kalbura çeviren dünya sermayesinin saldırganlığının sonucunda dünya halkları aç, sefil hale getirilmenin sonucunda bulabildiğini yiyebildiği, bulamayanların açlıktan öldüğü bir dünya haline geldi.

Düzensiz, kuralsız beslenebilmenin sonucunda hastalıkların ortaya çıkması ve yayılmasıyla tıp uzmanlarının incelemesi neticesinde hastalığın yayılma sebebinin Covid- 19 adı verilen bir virüsten kaynaklı olduğu tespit edilmiştir.

Virüsler dünya halklarını evlere kapatmış, çaresiz duruma getirmiş, milyonlarca insan bu virüslerle boğuşmakta ve hayatını kaybetmektedirler.

Çeşitli nedenlerle insanların dolaşımı nedeniyle önü alınamayan salgın geniş kitlelere yayılmış, korku insanları evlere kapatmış, dünya genelinde 1.000.000’a yakın ölümlere sebep olmuş, olmaya devam etmektedir.

Ülkemiz de aynı akıbete maruz kalmış, salgın süreci ne yazık ki iyi yönetilememiş, salgınla mücadelede adım atılırken bilimsel yöntemlerle hareket edilmemiş, bunun da vaka ve ölüm sayılarının artmasına neden olmuş, yetersiz tedbirlerle salgına karşı mücadelede bugüne kadar 312.966 yurttaşımız coronavirüs hastası olmuş, hastalarımızdan 7929 yurttaşımız vefat etmiştir.

Covid-19 salgının yaşandığı bu mücadelenin en ön saflarında can pahasına mücadele eden başta hekimler olmak üzere bütün sağlık çalışanlarının sözü, sesi ve çığlığı duyulmamış, salgın alanında yaşanılan tüm sorunları ve sağlık çalışanlarının sağlık haklarına yönelik her türlü saldırıya karşı gereken tepki ve yaptırımlar gösterilmemiştir.

Bulaşı nedeniyle aileleri ile görüşmeye, kapı ardında, camlar arkasında hasret gidermeye çalışmakta olan sağlık çalışanlarından ne yazık ki bugüne kadar sahada çalışan 1 milyon çalışanımız içinde 7428 sağlık çalışanlarımız enfekte olmuş, 41’i hekim olmak üzere 95 sağlık çalışanımız kaybedilmiştir.

Yaşam alanımızda sürmekte olan şiddet, Covid-19 sürecinde de canımızı, sağlığımızı teslim ettiğimiz sağlık çalışanlarımıza da şiddete yönelik saldırılar halen devam etmekte, bu durum can yakıcılığını sürdürmektedir.

Bu zor günlerimizde vefatının yıldönümü nedeniyle Bozkırın Tezenesi Kıymetli ozanımız Neşet ERTAŞ’ı rahmetle, özlemle, saygıyla anarken, sağlık çalışanlarına atfen tele ve dile getirdiği “Dr Mehmet Ali Altın” ağıtının videosunu sağlık çalışanlarımıza armağan ediyor, saygıyla, sevgiyle selamlıyoruz.

 

 

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA