SON DAKİKA

DARICA HALK KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ (Akçaabat)

MAHALLEMİZDE ASFALT ÇALIŞMASI: Darıca-Hıdırnebi Grup Yolunun bir bölümü asfaltlandı

Bu haber 06 Temmuz 2021 - 23:03 'de eklendi ve 194 views kez görüntülendi.
MAHALLEMİZDE ASFALT ÇALIŞMASI: Darıca-Hıdırnebi Grup Yolunun bir bölümü asfaltlandı

MAHALLEMİZDE ASFALT ÇALIŞMASI: Darıca-Hıdırnebi Grup Yolunun bir bölümü asfaltlandı

Trabzon Büyükşehir Belediyesi Fen işleri Dairesi Başkanlığının 20 Aralık 2020 tarihinde mahallemiz Grup yolunun Orta mahalle bölümüne taranıp mıcır serilmiş, yol zeminin oturması sonrasında asfalt döküleceği öğrenilmişti. Yaklaşık 6 ay sonrasında taranan ve mıcır serilen-Hıdırnebi Grup Yolunun 3. Km. olan Temel Hacıoğlu Evi ile Harman Camii arası olan yaklaşık 3 km bölümüne asfalt döküldü.  

Mahallemiz yukarı Camii ile Mera arasında yol genişleme ve kalan bölümlerde duvar yapılmasından sonrasında buralara asfalt döküleceği öğrenildi.

On yıllardır ihmal edilen, asfaltlaması ve bakımı yapılmamış Akçaabat Merkez Mahalle olan mahallemiz ara yollarının bazı bölümlerinin ve Grup Yolunun hizmet dışı kalmış berbat hali Akçaabat’a yakışmıyor.

2020 yılında mahallemiz yollarının 2021 yılı programına alındığı ve asfaltlanacağı ifade edildiği halde yollarımızın bakımı yapılmamıştır. 2021 yılının yarısı geçmesine rağmen belli bir bölümü asfaltlanarak yine geçiştirilmesin.

Belediyelerin halka hizmetlerinin başında gelen ulaşım, su/ kanalizasyon ve çöp toplama işlerinden 1. ve önemlisi olan ulaşım hizmeti aksatılmamalıdır.  

Yetkili Belediyelerimizden biran önce mahallemize geciken hizmetler konusunda duyarlılığın gösterilmesini, özellikle yol-bakım ve asfalt konusunda harekete geçilmesini bekliyoruz.

 

Fotoğraflar: Kemal ARSLAN

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA