SON DAKİKA

DARICA HALK KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ (Akçaabat)

KORONAVİRÜS AŞILARI RANDEVU İLE YAPILACAK

Bu haber 05 Ocak 2021 - 21:32 'de eklendi ve 179 views kez görüntülendi.
KORONAVİRÜS AŞILARI RANDEVU İLE YAPILACAK

KORONAVİRÜS AŞILARI RANDEVU İLE YAPILACAK

Özel hastanelerde de aşı yaptırılacak

Sağlık Bakanlığı Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nün genelgesine göre, yurttaşlara aşılar için Merkezi Hastane Randevu Sistemi üzerinden randevu verilecek. Öte yandan aşılar özel hastanelerde de yaptırılabilecek.

ANKA’nın aktardığına göre, Sağlık Bakanlığı Sağlık Hizmetleri Genel Müdürü Prof. Dr. Ahmet Tekin’in 81 il sağlık müdürlüklerine gönderdiği genelgeye göre; coronavirüs aşıları aile sağlığı merkezleri, kamu, özel ve üniversite hastanelerinde oluşturulacak aşı uygulama birimlerinde yapılacak. Aşı olacak yurttaşların randevuları MHRS üzerinden verilecek.

İLK DEFA ÖZEL VE ÜNİVERSİTE HASTANELERİ DE MHRS SİSTEMİNE DAHİL EDİLDİ

Genelgeyle coronavirüs aşısı uygulama süreciyle birlikte ilk defa özel ve üniversite hastaneleri de MHRS sistemine dahil edilmiş olacak. Özel ve kamu hastanelerinin MHRS’ye tanımlanacağı belirtilen genelge şöyle:

“Bu kapsamda MHRS işlemlerini yürütebilecek yetkinliğe sahip bir personelin MHRS sorumlusu olarak Bakanlığımıza bildirilmesi gerekmektedir. Bu doğrultuda özel ve üniversite (Kamu/Vakıf) hastanelerinin hem MHRS’ye tanımlanması hem de kullanıcıların eğitimi için, irtibata geçilecek ve koordinasyonu sağlayacak Hastane MHRS sorumlusu bilgilerinin, özel ve üniversite hastanelerinde görevli TSİM (Temel Sağlık İstatistikleri Modülü) yetkilileri tarafından aktif. saglik.gov.tr adresinde bulunan ‘MHRS Sorumlusu Tanımlama’ ekranına 4 Ocak 2021 saat 17:00’a kadar tanımlanması hususunda; gereğini rica ederim.”

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA