SON DAKİKA

DARICA HALK KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ (Akçaabat)

“İLK FIRSATTA KIYI TAHKİMATI İÇİN İHALE AÇILDI”: Bu halkın çıkarı değil, bu ısrar niye?

Bu haber 21 Haziran 2021 - 13:04 'de eklendi ve 198 views kez görüntülendi.
“İLK FIRSATTA KIYI TAHKİMATI İÇİN İHALE AÇILDI”: Bu halkın çıkarı değil, bu ısrar niye?

“İLK FIRSATTA KIYI TAHKİMATI İÇİN İHALE AÇILDI”: Bu halkın çıkarı değil, bu ısrar niye?

Akçaabat’tan Salacık sınırlarına kadar bütün deniz sahilini bitirecek dediğimiz sahil yolu projesi tepkiler üzerine rafa kaldırılmıştı. Bu proje rafa kaldırmak değil, iptal edilmeliydi. Gördük ki, durum soğumaya bırakılmış ve ilk fırsatta harekete geçilmiş olduğu ortaya çıktı.

Tabii liman olduğu için kötü hava şartlarında  gemilerin sığındığı, sahili kalmayan, Akçaabat sivil toplum örgütlerinin, Akçaabat Belediye başkanının, Akçaabat halkının istemediği, karşı çıktığı Akçaabat sahiline yol yapmanın çıkarını, inadını anlamakta güçlük çekiyoruz. Tekrar ediyoruz. Bu yol yapılırsa Akçaabat’tan Salacık sınırlarına kadar bütün deniz sahilini bitirir. Akçaabat’ın tamamının hemfikir olduğu yol, GÜNEY ÇEVRE YOLUDUR. Bu yol yapılmamalıdır, yapılamaz.

“Geçtiğimiz haftalarda Akçaabat’ta kıyı bandında yol yapılmasının planlanması büyük bir tepki çekmiş ve proje rafa kaldırılmıştı.

Alınan ortak karar gereği, kıyıların korunması ve sahilden yol geçirilmemesi adına ortak karar alınmıştı. Ancak aradan geçen zaman sonrasında yeni bir gelişme yaşandı.

CHP Akçaabat Belediye Meclis Üyesi Tuncay Demirci 135 bin tonluk kıyı tahkimatı için ihale açıldığını ortaya çıkardı. İhalenin görüntülerini de paylaşan Demirci “Kıyılarımızı korumak ve sahilden yol geçirmemek için ortak karar alınmıştı. Ancak ilk fırsatta 135 bin tonluk kıyı tahkimatı için ihale açıldı ve Temmuz ayının dokuzunda ihalesi yapılacak. Halkımızı bilgilendirmek ve gerekli toplumsal tepkiyi koymak için herkesi göreve çağırıyorum.” İfadelerini kullandı.

Demirci ihalede denizin doldurularak saha yapılmak istendiği detayını da verdi.”haber61

İşte o ihalenin detayları;

HA

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA