SON DAKİKA

DARICA HALK KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ (Akçaabat)

İKİZDERELİLER YAŞAMI SÜRDÜRMEK İÇİN DİRENİYOR!

Bu haber 29 Nisan 2021 - 9:52 'de eklendi ve 172 views kez görüntülendi.
İKİZDERELİLER YAŞAMI SÜRDÜRMEK İÇİN DİRENİYOR!

İKİZDERELİLER YAŞAMI SÜRDÜRMEK İÇİN DİRENİYOR!

Rize’nin İkizdere ilçesinde yapılacak Lojistik Limanı İnşaatı Projesi kapsamında deniz dolgusunda kullanılacak hammaddenin temini amacıyla ihtiyaç duyulan taşocağı ile bağlantı yoluna isabet eden İkizdere ilçesine bağlı Cevizlik ve Gürdere Köylerinde kurulmak istenen taş ocağına karşı doğa nöbetini sürdüren İkizdereliler, projenin iptali için imza kampanyası başlattı.

Ağaçlarımızı, ormanımızı, suyumuzu, toprağımızı, nefesimizi korumak için buradayız diyen İkizdereliler, “Taş ocağına geçit vermeyeceklerini, jandarma müdahalesine biber gazına rağmen burada yaşam alanlarınızı savunacaklarını ifade ettiler.

Vatandaşlar Cengiz Holding’in yapmak istediği taş ocağı için yüzbinlerce ağaç kesileceğini, 75 yıl boyunca faaliyet gösterecek, 150 futbol sahası büyüklüğündeki taş ocağını istemediklerini ve sonuna kadar direneceklerini söyledi.

Doğa katliamı yapıldığını ifade eden vatandaşlar Çocuklarımızın, torunlarımızın da bu doğallığı görmesini istediklerini Siz de çocuklara taş değil, temiz doğa, temiz hava bırakmak istiyorsanız, kampanyamıza destek verin çağrısında bulundu.

     

 

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA