SON DAKİKA

DARICA HALK KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ (Akçaabat)

HALKIMIZIN RAMAZAN AYINI KUTLUYORUZ

Bu haber 12 Nisan 2021 - 20:45 'de eklendi ve 206 views kez görüntülendi.
HALKIMIZIN RAMAZAN AYINI KUTLUYORUZ

Değerli Halkımız;

Oruç, yoksulların yaşadığı sorunlarını, sıkıntılarını algılamak olsa da yoksulluğun ve açlığın sebebini de algılamak, olumsuz yaşam alışkanlıklardan sakınmayı, her koşulda dayanışmayı, yardımlaşmayı, paylaşmayı, barışı, kardeşliği hatırlama ve hatırlatmadır aynı zamanda Ramazan.

Yaşadığımız çevrede ve dünyada yoksulluğa ve açlığa, çevre kirliliğine karşı algımızı genişletmek ve çocuklarımızın nasıl bir gelecekte yaşayacaklarını öngörmek, açlığı, yoksulluğu var eden sebeplere, olumsuzluklara müdahil olmak, çocuklarımıza demokratik bir yaşam ve yaşanılır bir çevre bırakma sorumluluğumuzu hatırlama ve hatırlatmadır.

Aynı zamanda Ramazan, toplumsal refahın ve huzurun yaşanabilmesi için sevginin, barışın, kardeşliğin, hoşgörünün, dayanışmanın, yardımlaşmanın ve paylaşmanın kültürünü çocuklarımıza aşılamanın önemini kavratmak, hakkın, hukukun ve adaletin egemenliğinde bir ülkede yaşamanın da mücadelesini vermekle mümkün olacaktır.

Değerli halkımız;

Bugünlerde yaşamakta olduğumuz ve dünyayı saran coronavirüs salgını ile mücadele etmenin ve yenebilmenin yolu insanın insanla temas edilmemesinden geçmektedir.

O nedenle Ramazan ayı nedeniyle geleneklerimize ara vermeli, evlerimizde olmalı, akrabalarımızla, çevre komşularımızla temastan kaçınmaya özen göstermeliyiz.

Bu duygu ve düşüncelerimizle sağlıklı bir oruç ayı geçirmeniz dileği ile Ramazan Ayınızı Kutluyoruz.

Darıca Halk Kültür ve Dayanışma Derneği

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA