SON DAKİKA

DARICA HALK KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ (Akçaabat)

HAFTALIK CORONA TABLOSU İLK KEZ AÇIKLANDI! Dikkat çeken artış

Bu haber 15 Temmuz 2021 - 19:47 'de eklendi ve 55 views kez görüntülendi.
HAFTALIK CORONA TABLOSU İLK KEZ AÇIKLANDI! Dikkat çeken artış

HAFTALIK CORONA TABLOSU İLK KEZ AÇIKLANDI! Dikkat çeken artış

Sağlık Bakanlığı, Türkiye’nin haftalık coronavirüsü tablosunu ilk kez açıkladı. Tabloda açıklanması durdurulan verilere yer verilirken, bazı verilerde dikkat çeken bir artış yaşandı.

Sağlık Bakanlığı, 4 Temmuz’da coronavirüsü tablosunun değiştiğini duyurarak, artık verilerin yeni tabloyla duyurulacağını açıklamış, Bakan Koca da “Daha önce paylaştığımız tüm detayları haftalık raporlar halinde yayınlamaya devam edeceğiz. İller aşı olmada yarışacak” demişti.

İLK KEZ AÇIKLANAN TABLO

Sağlık Bakanlığı, mavi renkteki Türkiye’nin haftalık COVID-19 tablosunu ilk kez açıkladı. 3-9 Temmuz haftasına ait verilerin yer aldığı tabloda, ortalama ve toplam verilere de yer verildi.

Tabloya göre, bir haftadaki test sayısı 1 milyon 562 bin 70, vaka sayısı 34 bin 933, hasta sayısı 3 bin 308 ve vefat sayısı 326 oldu.

Tabloda ortalama ağır hasta sayısının 543 olduğu belirtilirken, toplam vaka sayısının 5 milyon 470 bin 764, toplam vefat sayısının da 50 bin 155 olduğu aktarıldı.

ZATÜRRE ORANINDAN KRİTİK ARTIŞ

Bakanlığın 3 Temmuz’da açıkladığı gri tablodaki haftalık kısmında yüzde 3.7 olan hastalardaki zatürre oranı, yeni açıklanan mavi renkteki haftalık corona tablosunda yüzde 4.75 olarak yer aldı.

Ayrıca, tabloda yatak doluluk oranı yüzde 50,4, erişkin yoğun bakım doluluk oranı yüzde 63 ve ventilatör doluluk oranı yüzde 27,7 olduğu duyuruldu.

TABLO 4 TEMMUZ’DA DEĞİŞMİŞTİ

Sağlık Bakanlığı, 4 Temmuz’da coronavirüsü verileriyle ilgili yayımladığı günlük tabloda değişikliğe gitmişti. Güncellenen tabloda corona verilerinin yanı sıra aşılama sayılarına da yer verilmeye başlanmıştı.

Konuyla ilgili açıklama yapan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, “Artık vaka sayılarını ve aşı programının seyrini yeni bir ekrandan izleyeceğiz. Daha önce paylaştığımız tüm detayları ise haftalık raporlar halinde yayınlamaya devam edeceğiz. İller aşı olmada yarışacak” demişti.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA