SON DAKİKA

DARICA HALK KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ (Akçaabat)

ESKİ AKÇAABAT D. HASTANESİ TEKRARDAN SAĞLIK KURULUŞU OLMALI

Bu haber 17 Aralık 2020 - 20:14 'de eklendi ve 194 views kez görüntülendi.
ESKİ AKÇAABAT D. HASTANESİ TEKRARDAN SAĞLIK KURULUŞU OLMALI

ESKİ AKÇAABAT D. HASTANESİ TEKRARDAN SAĞLIK KURULUŞU OLMALI

Akçaabat ilçesinde atıl bir durumda bulunan eski devlet hastanesi binasının yeniden bir sağlık kuruluşu olarak hizmet vermesi istendi.

Akçaabat Hastane Yaptırma ve Yaşatma Derneği başkanı Musa Baytar, 1990’lı yılların başında dernek olarak, inşa ettikleri hastane binasının yeniden bir sağlık kuruluşu olarak hizmet vermesini arzu ettiklerini söyledi.

SAĞLIK KURULUŞU OLARAK HİZMET VERMELİ

Akçaabat ilçesinde devlet hastanesi olarak hizmet veren bina, Akçaabat H.B Devlet Hastanesinin açılmasıyla atıl bir durumu düştü. Akçaabat Hastane Yaptırma ve Yaşatma Derneği başkanı Musa Baytar, atıl binanın yeniden ilçeye kazandırılıp bir sağlık kuruluşu olarak hizmet vermesini istedi. Musa Baytar, uzun yıllar devlet hastanesi olarak kullanılan binanın, Akçaabat H.B. Devlet Hastanesi’nin açılmasının ardından atıl bir durumda kaldığını belirterek, binanın aslına uygun olarak sağlık hizmetlerine ev sahipliği yapmasının şart olduğunu söyledi.

ÇOCUK HASTANESİ OLSUN

Depreme karşı güçlendirme çalışmalarıyla alakalı yapılan çalışmalara dernek olarak yoğun destek sağladıklarını belirten ve binanın tapu kaydında “hastane” kaydının şerh düşülmüş olduğunu hatırlatan Baytar, kendi düşüncelerinin bu binanın bir “Çocuk Hastanesi” olarak hizmet vermesinden yana olduğunu kaydetti. Yaşlı “Hasta Bakım Hastanesi” gibi farklı alternatiflerin de olabileceğini ancak mutlaka bu binanın bir sağlık kuruluşu olması gerektiğini savunan Baytar, bu konuda girişimlere başladığını belirterek vatandaşlardan ve siyasilerden destek istedi.Akçaabatın sesi

Darıca Halk Kültür ve Dayanışma Derneği olarak bu talebin destekçisi olduğumuzu açıklıyoruz.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA