SON DAKİKA

DARICA HALK KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ (Akçaabat)

DARICA MAHALLESİNDE ELEKTİRİK KESİNTİLERİ BIKTIRDI: Mahalle heyeti Çoruh EDAŞ Akçaabat Şube Şefliğine gitti

Bu haber 19 Ocak 2022 - 21:23 'de eklendi ve 215 views kez görüntülendi.
DARICA MAHALLESİNDE ELEKTİRİK KESİNTİLERİ BIKTIRDI: Mahalle heyeti Çoruh EDAŞ Akçaabat Şube Şefliğine gitti

DARICA MAHALLESİNDE ELEKTİRİK KESİNTİLERİ BIKTIRDI: Mahalle heyeti Çoruh EDAŞ Akçaabat Şube Şefliğine gitti

Darıca mahallesi heyeti elektrik kesintileri nedeniyle ÇORUH EDAŞ Akçaabat Şube Şefliğinde bir görüşme gerçekleştirdi.

Mahallemizde yıllardır sonu gelmeyen elektrik kesintilerinden usanan mahallemiz sakinleri son olarak 17.01.2022 Pazartesi ünü yaklaşık 20 saat süren kesinti bardağı taşırmasına neden oldu.

Mahalle Muhtarı öncülüğünde mahallemiz sakinlerinden bir heyet oluşturularak söz konusu kesinti sorunlarının giderilmesi ile ilgili Çoruh Elektrik Dağıtım A.Ş. Akçaabat Şube Şefliğine bir görüşme ziyareti gerçekleştirdiler.

Görüşmede, Mahalle Muhtarı İsmail ALIŞ, Darıca Halk Kültür ve Dayanışma Derneği Başkan Yardımcısı Metin AYVAZ, Yönetim Kurulu Yedek üyesi Osman İHTİYAR,  AKP Mahalle Sorumlusu İbrahim KANBER, Esvet GÜNNAR, Kemal ALIŞ, Akçaabat TEDAS Emekli Şefi Aydın TELCİ ve Metin KANBER yer aldılar.

Görüşme heyetine başkanlık eden Darıca Mahallesi Muhtarı İsmail ALIŞ konuyla ilgili genel bir değerlendirme yaparak, Darıca halkı adına yaşanan mağduriyetin biran önce giderilmesini istedi.

Toplantıda söz alan ve toplantıyı organize eden Osman İHTİYAR ise, “Elektrik kesintilerinin sık sık yaşanması neticesinde ev elektronik eşyalarımızın zarar gördüğünü, zararın giderilmesi için yasal başvurularda bulunulsa da Darıcalılar olarak her defasında ayni şeyleri yaşamak istemediklerini, mahalleli olarak elektriklerin devamlı kesilip gelmesinde, uzun süre kesilmesinde diken üstünde olduklarını, ayni maddi zarar korkuları yaşamak istemediklerini dile getirdi.”

AKP mahalle sorumlusu İbrahim KANBER de öz alarak, “Elektrik kesintisi olduğunda mahallemizin bir kesiminde elektrik var, diğer yarısında yok maalesef. Biz tüm Darıca Mahallelileri olarak sahil kesimdeki konutların bağlı olduğu elektrik şebeke hattına dahil olmak istiyoruz. Ayni mahalleli olarak ayrı gayri olmak istemiyoruz. Elektrikler kesildiğinde bizden daha yukarıdaki mahallelerde elektrik olduğuna tanık oluyoruz.” dedi.

TEDAŞ eski Akçaabat ilçe Şefi Aydın TELCİ ise; “Mevcut durumda yaşanan aksaklığın giderilmesi konularında teknik olarak nasıl çözüm üretebiliriz’ noktasında Şube Şefine çözüm önerilerinde bulundu.

-Akçaabat Şube Şefi Ayhan SARIKOÇ-

ÇEDAŞ Akçaabat Şube Şefi Ayhan SARIKOÇ ise, konuşmalarda aldığı notlar sonrasında, “En kısa zamanda Darıca Mahallesine gelerek dinlediğim mevcut sorunları bir de yerinde inceleyip yapılabilecek ne varsa ivedilikle gerçekleştireceğiz” dedi.  

DarıcaHalkDer Başkan Yardımcısı Metin AYVAZ son söz alarak,  “Bizi karşılamanız, dinlemedeki samimiyetinizden dolayı bu sorunumuzun en kısa sürede çözüleceği inancını taşıyor ve teşekkür ediyoruz” dedi.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA