SON DAKİKA

DARICA HALK KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ (Akçaabat)

BİLL GATES CORONAVİRÜSTEN SONRA İNSANLIĞI BEKLEYEN İKİ ÖNEMLİ TEHDİDİ AÇIKLADI

Bu haber 08 Şubat 2021 - 20:01 'de eklendi ve 174 views kez görüntülendi.
BİLL GATES CORONAVİRÜSTEN SONRA İNSANLIĞI BEKLEYEN İKİ ÖNEMLİ TEHDİDİ AÇIKLADI

BİLL GATES CORONAVİRÜSTEN SONRA İNSANLIĞI BEKLEYEN İKİ ÖNEMLİ TEHDİDİ AÇIKLADI

Covid-19 salgınının sona ermesinden sonra insanlığın karşı karşıya kalacağı iki önemli tehdidi açıkladı.

Microsoft’un kurucusu, milyarder iş insanı Bill Gates, kısa bir süre önce küresel salgınlara ilk yanıtı sağlamakla görevli uluslararası bir organizasyon oluşturmayı önermiş ve çeşitli eleştirilerle karşı karşıya kalmıştı.

Gates, bu defa da Covid-19 salgınının sona ermesinden sonra insanlığın karşı karşıya kalacağı iki önemli tehdidi açıklayarak ilgileri üzerine çekti. Gates’e göre, gelecek yıllarda türümüz ve aynı dünyayı paylaştığımız canlılar en çok ‘iklim değişikliği’ ve ‘biyoterörizm’den zarar görecek.

DAHA FAZLA KÜRESEL SALGIN

Gates’e göre, iklim değişikliği her yıl, coronavirüs küresel salgınında hayatını kaybedenlerden daha ağır bir bilanço ortaya çıkarma potansiyeli taşıyor.

Ancak Gates’e göre, kimsenin konuşmak istemediği başka bir tehdit daha var, oda ‘biyoterorizm’. Gates, YouTube kanalı Veritasium’la söyleşisinde, “İnsanlara zarar vermek isteyen biri bir virüsü geliştirebilir ve onunla karşılaşma olasılığımız bugünkünden daha da fazla olabilir” dedi. Gates, sözlerine, “İnsanlar diğer türlerle etkileşime girdikçe, virüsler de ait oldukları türün engelini aştıkça daha fazla küresel salgın olacak” diyerek devam etti…

ON KAT DAHA YIKICI OLABİLİR

Gates, geçen ay yaptığı bir konuşmada, hükümetleri ve vatandaşları bir sonraki salgına hazır olunmadığı konusunda uyarmış; ortaya çıkabilecek potansiyel bir salgının, halihazırda dünya çapında 2,2 milyon insanın hayatına mal olan ve büyük bir ekonomik krizi tetikleyen küresel coronavirüs salgınından ‘on kat daha yıkıcı’ olabileceğini de sözlerine eklemişti.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA