SON DAKİKA

DARICA HALK KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ (Akçaabat)

BAKAN SELÇUK: ÖĞRENCİLERE ÜCRETSİZ MASKE VERECEĞİZ

Bu haber 20 Eylül 2020 - 16:02 'de eklendi ve 248 views kez görüntülendi.
BAKAN SELÇUK: ÖĞRENCİLERE ÜCRETSİZ MASKE VERECEĞİZ

BAKAN SELÇUK: ÖĞRENCİLERE ÜCRETSİZ MASKE VERECEĞİZ

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, “Önümüzdeki üç hafta içinde tüm öğrencilere ücretsiz maske desteği vereceğiz, maskeleri okullarımıza ulaştırdık” dedi.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Pazartesi yüz yüze eğitim başlayacağı okullar için, “Çocuklarımızı okulları ve arkadaşlarıyla buluşturmak için hazırız” dedi.

Bakan Selçuk, “üç hafta içinde tüm öğrencilere ücretsiz maske desteği vereceklerini” belirterek, “81 ilde ihtiyaç duyulan maskeleri, mesleki eğitim kurumlarımız ve halk eğitim merkezlerimizde üreterek okullarımıza ulaştırdık” bilgisini verdi.

Selçuk, yaptığı yazılı açıklamada, okulların açılması için hazırlıkların tamamladığını, ülke genelindeki okullarda gerekli tüm dezenfeksiyon çalışmalarının yapıldığını bildirdi.

Bakan Selçuk, okulların gerekli hijyen ve dezenfektan ihtiyaçlarının da il müdürlükleri tarafından karşılandığını, ihtiyaç durumunda kullanılmak üzere tüm okullarda ateş ölçer bulundurulmasının sağlandığını belirterek şu bilgileri verdi: “Önümüzdeki üç hafta içinde tüm öğrencilere ücretsiz maske desteği vereceğiz. 81 ilde ihtiyaç duyulan maskeleri, mesleki eğitim kurumlarımız ve halk eğitim merkezlerimizde üreterek okullarımıza ulaştırdık. Öğrencilerimizin okullara ulaşımları için servislerle ilgili planlamalar tamamlandı. Ayrıca, tüm illerde servis şoförlerine yönelik öğrenci taşımasında uymaları gereken tedbirleri kapsayan eğitimler de tamamlanarak gerekli bilgilendirmeler yapıldı. Tüm illerde, il müdürlükleri koordinasyonunda velilerimize yönelik bilgilendirme toplantıları yapıldı. Ayrıca, randevu vermek suretiyle okul ziyaretleri planlanarak velilerin okullardaki hazırlıklar ve salgın önlemlerine yönelik tedbirleri görmeleri sağlandı.”

OKUL, OLASI BİR RİSK DURUMUNDA BİLDİRİM YAPACAK

Selçuk, Millî Eğitim Bakanlığı ile Sağlık Bakanlığı arasında oluşturulan entegrasyon sistemi ve uyarı mekanizmasının da hazır olduğunu belirtti. Sistem sayesinde öğrenci, öğretmen, eğitim kurumlarındaki tüm çalışanlar ve okul servisi şoförlerinde olası bir risk ortaya çıkması durumunda, eğitim kurumu yöneticilerine anlık bildirimler yapılacak. Okul yönetimleri, alınan bildirimin ardından hemen harekete geçerek Sağlık Bakanlığı rehberindeki prosedürleri uygulayacak ve gerekli tedbirler alınacak. Sistem, olası bir risk durumunda öğrencinin sınıfındaki, hatta okul servisinde birlikte seyahat ettiği diğer öğrenciler için uyarı bildirimi yaparak tedbir alınmasını sağlayacak.

 

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA