SON DAKİKA

DARICA HALK KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ (Akçaabat)

SAĞLIK BAKANI FAHRETTİN KOCA UYARDI: VAKA SAYISI YENİDEN ARTIŞA GEÇTİ

Bu haber 03 Şubat 2021 - 22:47 'de eklendi ve 113 views kez görüntülendi.
SAĞLIK BAKANI FAHRETTİN KOCA UYARDI: VAKA SAYISI YENİDEN ARTIŞA GEÇTİ

SAĞLIK BAKANI FAHRETTİN KOCA UYARDI: VAKA SAYISI YENİDEN ARTIŞA GEÇTİ

Vaka sayılarının arttığını bildiren Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, “Ülkemizdeki İngiltere mutasyonu 196 oldu. Bugünlerde tedbirlerden taviz vermeden mücadelemizi sürdüreceğiz. Vaka sayısının yeniden artışa geçmesi daha fazla dikkatli davranmamızı gerektirmektedir” dedi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca uyardı: Vaka sayısı yeniden artışa geçti

Vaka sayısının yeniden artışa geçtiğini bildiren Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, “Riskli mutasyonlar sınır tanımadan yayılıyor. Ülkemizdeki İngiltere mutasyonu 196 oldu. Tedbirlerden taviz vermeden mücadelemizi sürdüreceğiz.” dedi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabından koronavirüs mutasyonlarına ilişkin açıklamalarda bulundu. Türkiye’de İki Güney Afrika, bir de Brezilya varyantı ile karşılaşıldığını hatırlatan Koca, “Yeni mutasyonların görüldüğü ve vakaların yeniden artışa geçtiği bugünlerde tedbirlerden taviz vermeden mücadelemizi sürdüreceğiz” diye konuştu.

Koca, şunları söyledi:

“Riskli mutasyonlar sınır tanımadan yayılıyor. Ülkemizdeki İngiltere mutasyonu 196 oldu. İki Güney Afrika, bir de Brezilya varyantı ile karşılaşıldı. Yeni mutasyonların görüldüğü ve vakaların yeniden artışa geçtiği bugünlerde tedbirlerden taviz vermeden mücadelemizi sürdüreceğiz. Vaka sayısının yeniden artışa geçmesi daha fazla dikkatli davranmamızı gerektirmektedir. Hareketliliği artıracak, bir araya gelmeleri, toplanmaları sağlayacak her türlü ortamdan uzak duralım. Kapalı ve kalabalık yerlerden özellikle kaçınalım.”

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA