SON DAKİKA

DARICA HALK KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ (Akçaabat)

BAKAN KOCA TABLOYU AÇIKLADI: Trabzon’da vaka sayısı hızla düşüyor

Bu haber 04 Mayıs 2021 - 18:12 'de eklendi ve 141 views kez görüntülendi.
BAKAN KOCA TABLOYU AÇIKLADI: Trabzon’da vaka sayısı hızla düşüyor

BAKAN KOCA TABLOYU AÇIKLADI: Trabzon’da vaka sayısı hızla düşüyor

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 24-30 Nisan arasında illere göre her 100 bin kişide görülen coronavirüs vaka sayılarını açıkladı. Haritaya göre en çok vaka İstanbul’da olurken Trabzon’da vaka sayısı belirgin bir şekilde düştü.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 24-30 Nisan arasında illere göre her 100 bin kişide görülen COVID-19 vaka sayılarını açıkladı.

TRABZON’DA VAKALAR AZALDI

Haftalık verilere göre Trabzon’da vaka oranı geçen haftaya göre hızla azaldı. Trabzon’da geçen hafta 100 bin kişide 353, 74 olan vaka sayısı 237,11’e geriledi.

 TRABZON VALİSİ, ‘UMUDUMUZ ARTIYOR, HA GAYRET”

Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu, ”Aldığımız tedbirler ve kısıtlamalar sonucu vakalardaki düşüş her geçen gün bizleri sevindiriyor ve umudumuzu artırıyor. Ha gayret ! Tüm hemşehrilerime hayırlı iftarlar” dedi.

BÖLGEDE BÜYÜK RAHATLAMA

Bölgede ise yüksek riskli iller arasında olan Ordu, Giresun, Bayburt ve Rize’de bu hafta vaka sayıları ortalama olarak yarı yarıya düştü.

İSTANBUL İLK SIRADA

İllere göre haftalık Covid-19 vaka sayısı her 100 bin kişide İstanbul’da 532,02, Ankara’da 361,52, İzmir’de 223,34 oldu.

 EN AZ VAKA VAN’DA

Haftalık verilere göre İstanbul, Kırklareli, Tekirdağ, Çanakkale ve Kocaeli 100 bin kişide en çok Covid-19 vakası görülen iller oldu. Şırnak, Şanlıurfa, Mardin, Siirt ve Van 100 bin kişide en az Covid-19 vakası görülen iller oldu

BAKAN KOCA, ”HER GEÇEN GÜN DAHA İYİ BİR TABLO…”

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yaptığı açıklamada, ”İllerimizde bir haftada 100.000 nüfusa karşılık gelen vaka sayısını gösteren insidans haritasının güncel halini ekte bulabilirsiniz. Tedbir ve kısıtlamalar bu haritayı her gecen gün daha iyi bir tabloya çevirecek” dedi.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA