SON DAKİKA

DARICA HALK KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ (Akçaabat)

AŞI PROGRAMINDA YENİ GRUBA’ GEÇİLDİĞİ AÇIKLANDI

Bu haber 27 Mart 2021 - 21:08 'de eklendi ve 201 views kez görüntülendi.
AŞI PROGRAMINDA YENİ GRUBA’ GEÇİLDİĞİ AÇIKLANDI

AŞI PROGRAMINDA YENİ GRUBA’ GEÇİLDİĞİ AÇIKLANDI

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın yaptığı son dakika açıklamasına göre, coronavirüs aşı programında yeni gruba geçildiğini açıkladı.

Koca, “Aşı programında yeni gruba geçiyoruz. Aşısı sisteme tanımlanmış olan vatandaşlarımız 60 yaş üzeri vatandaşlarımız eşleri ile birlikte randevu alarak aşılarını olabilecekler” dedi.

Sağlık Bakanı Koca, yeni aşı programına ilişkin açıklamalarda bulundu.

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Fahrettin Koca, şu mesajları paylaştı:

“Aşı programında yeni gruba geçiyoruz. Aşısı sisteme tanımlanmış olan vatandaşlarımız 60 yaş üzeri vatandaşlarımız eşleri ile birlikte randevu alarak aşılarını olabilecekler. Ayrıca bazı risk grupları da programa dahil edildi.”

“Risk grubunda olan morbid obez, malign tümörü olan kanser ve diyaliz hastaları, Down sendromu olan vatandaşlarımız ve immuno supresif tedavi alanlar öncelikli aşı olmak için sisteme tanımlandı. En kısa sürede en çok riskli vatandaşımızı korumak istiyoruz.”

Ayrıca risk grubunda yer alan kronik hastaların tamamı öncelikli aşı olama sıralaması içerisinde yer alması gerekirdi. Risk grubunda olan kronik hastaların 60 yaş üstü grubu aşı sıralamasında yer verilmesi gecikmiş bir karar olmuştur.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA