SON DAKİKA

DARICA HALK KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ (Akçaabat)

Aşı olacak herkesi ilgilendiriyor! e-Nabız uygulamasına yeni özellik eklendi

Bu haber 14 Ocak 2021 - 14:50 'de eklendi ve 163 views kez görüntülendi.
Aşı olacak herkesi ilgilendiriyor! e-Nabız uygulamasına yeni özellik eklendi

Aşı olacak herkesi ilgilendiriyor! e-Nabız uygulamasına yeni özellik eklendi

Çin’den Türkiye’ye getirilen CoronaVac aşısı, bugün itibarıyla sağlık çalışanlarına uygulanmaya başlandı.

Aşı takviminin işlemeye başlamasıyla Bakanlık, e-Nabız uygulamasını güncelleyerek aşıyla ilgili yeni özellikler ekledi. Vatandaşlar, uygulamaya eklenen “Covid-19 aşı durumu bilgilendirme özelliği” sayesinde aşı için belirlenen öncelik grubunda olup olmadıklarını görebilecek.

AŞILAMA ‘AŞILA’ UYGULAMASI İLE YAPILACAK

Coronavirüs aşısı kayıtları, Sağlık Bakanlığının geliştirdiği “aşıla” mobil uygulaması üzerinden yapılacak. Coronavirüs aşısı takibi için indirme işleminin yapılması gereken uygulama olan ‘Aşıla‘ Sağlık Bakanlığınca aşı takibini kolaylaştırmak için geliştirildi.

‘AŞILA’ NASIL KULLANILACAK’

Mobil telefonlara indirilerek kullanılabilecek “aşıla” uygulaması ile coronavirüs aşı kayıtları yapılacak. Bu kapsamda, aşıdan önce mutlaka “aşıla” üzerinden aşı uygunluğu kontrol edilecek, kare kodu okutularak kaydı tamamlandıktan sonra aşı yapılacak. Önce kayıt sonra aşı yapılacak.

‘AŞILA’ NEREDEN İNDİRİLECEK?

Aşıla uygulaması ile ilgili tüm bilgilere, dokümanlara, duyurulara ve eğitim videolarına “https://asila.saglik.gov.tr” adresinden erişilebilecek.

Aşıla mobil uygulaması “https://mobilmarket.saglik.gov.tr” adresi üzerinden İOS, Android ve Huawei telefonları için indirilebilecek.

Uygulama yüklenirken, yükleme ve kullanım ayarlarına dikkat edilecek. İndirdikten sonra kullanabilmek için mutlaka belirtilen ayarlar yapılacak.

Sağlık Bakanlığının geliştirdiği uygulama ile hekimler ve sağlık personeli, kolay ve hızlı bir şekilde vatandaşların aşılanma sürecini takip edebilecek.

*

SAĞLIK BAKANLIĞI DUYURDU! ŞİMDİLİK DEĞİL

COVİD-19 AŞI RANDEVULARI HAKKINDA

Saygıdeğer Vatandaşımız,

Covid-19 Aşılama Programına ilk olarak Sağlık Çalışanlarımızdan başlanacaktır.

Diğer öncelikli gruplar için aşılama programı, Ulusal Basın ve Medya organları ile kamuoyuna duyurulacak ve bu duyurudan sonra randevu verilecektir.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA