SON DAKİKA

DARICA HALK KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ (Akçaabat)

ALMAN ŞİRKET; KORONAVİRÜS İLACINI BULDUK!

Bu haber 15 Aralık 2020 - 19:48 'de eklendi ve 160 views kez görüntülendi.
ALMAN ŞİRKET; KORONAVİRÜS İLACINI BULDUK!

ALMAN ŞİRKET: KORONAVİRÜS İLACINI BULDUK!

Münih merkezli Formycon adlı şirket, coronavirüs hastaları için “FYB207” adlı bir ilaç geliştirdiklerini ve acil durum izni almak için çaba gösterdiklerini duyurdu. Şirketin CEO’su Carsten Brockmeyer, “Biz virüsün hücrelere girmek için kullandığı giriş portalını engelliyoruz. Bu, mutasyonlara karşı maksimum koruma sağlar. Bu şekilde gelecekteki koronavirüs salgınlarını da önlüyoruz” dedi.

Kapanma kararı alınan Almanya’da ilaç şirketi Formycon, Covid-19 hastalarını iyileştirecek bir ilaç geliştirdiğini duyurdu.

Almanya’nın Bavyera eyaletinde Münih yakınlarındaki Planegg – Martinsried merkezli Formycon, 14 gün önce alınan “FYB207” adlı ilacın SARS-CoV-2 blokuyla, sonradan bulaşacak virüsün hücrelere girip enfekte etmesini engellediğini iddia etti.

Formycon, “FYB207” için acil durum izni almak için yoğun çaba harcadığını ve ilacın kısa sürede tedavüle çıkmasından umutlu olduklarını ifade etti. Şirket açıklamasında SARS-CoV-2 benzer coronavirüslerinin insan hücresine girişini aktifleştiren ACE2 reseptörleri kullandıklarını, ilacın da ACE2 antikor proteinlerini kullanarak Sars coronavirüs kendisine bağladığı belirtildi.

GELECEKTEKİ KORONAVİRÜS SALGINLARINI ÖNLÜYORUZ’

Formycon yöneticisi Dr. Nicolas Combé, geliştirdikleri ilacın ağır coronavirüs hastalarının tedavi edebileceklerini ve bunun Covid-19’un yayılmasının önüne set çekme anlamına geldiğini söyledi.

Formycon CEO’su Carsten Brockmeyer de Alman birinci kanalı haber bülteni tagesschau.de’ye verdiği demeçte şimdiye kadar ağır vakaları olumlu etkileyecek bir ilacın kullanılamadığına dikkat çekti. Antikorların virüsün belli bir kısmını hedef aldıklarını kaydeden Brockmeyer, virüsün küçük bir değişime uğraması halinde antikorun etkisini kaybettiğini dikkat çeken Brockmeyer, “Biz virüsün hücrelere girmek için kullandığı giriş portalını engelliyoruz. Bu, mutasyonlara karşı maksimum koruma sağlar. Bu şekilde gelecekteki coronavirüs salgınlarını da önlüyoruz” dedi.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA