SON DAKİKA

DARICA HALK KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ (Akçaabat)

AKÇAABAT’TA ‘KADINLAR SALIPAZARI’ HİZMETE AÇILDI

Bu haber 12 Haziran 2024 - 22:58 'de eklendi ve 48 views kez görüntülendi.
AKÇAABAT’TA ‘KADINLAR SALIPAZARI’ HİZMETE AÇILDI

AKÇAABAT’TA ‘KADINLAR SALIPAZARI’ HİZMETE AÇILDI

.

Evliya Çelebi’nin seyahatnamelerine dahi konu olan tarihi Akçaabat Kadınlar Salı Pazarı, yenilenen yüzüyle hizmete açıldı.

Trabzon Büyükşehir Belediyesi ile Akçaabat Belediyesi’nin işbirliğinde yapılan Kadınlar Salı Pazar Yeri Akçaabat’a yakışır, modern, işlevsel ve çok kullanışlı oldu.

Pazarda ilk satışlarını yapan yöre halkı, pazarın yeni halinden oldukça memnun kaldıklarını dile getirdiler.

BAŞKAN EKİM İNCELEDİ

Yenilenen yüzüyle hizmet vermeye başlayan Kadınlar Salı Pazarı yerini inceleyen Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim, pazarda satış yapan yöre halkının memnuniyet dilekleriyle karşılaştı.

 Kadınlar Salı Pazarı yeri ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim, “Geçmiş yıllarda yöre halkının ve şehrimizin ihtiyacını karşılamada yetersiz kalan Kadınlar Salı Pazarını Trabzon Büyükşehir Belediyemiz ile işbirliği içerisinde yeniledik.

Hanım kardeşlerimiz burada köylerinde el emeği göz nuru yetiştirdikleri ürünlerini satmaya başladılar. Pazar Yerinin hizmete girmesiyle birlikte Pazar etrafında oluşan dağınık ve düzeniz görüntü azalmış oldu.

İlerleyen zamanlarda bu dağınık ve düzensiz görüntüden eser kalmayacak. Pazar yerimiz artık çok daha modern, çok daha kullanışlı, çok daha temiz ve düzenli.

Kıymetli hanım kardeşlerimizin yüzlerindeki memnuniyet ifadeleri, ne kadar güzel ve gerekli bir hizmeti şehrimize kazandırdığımızın göstergesi niteliğindedir. Kadınlar Salı Pazar Yerinin yapımında destek olan ve emek veren herkese ve Trabzon Büyükşehir Belediyemize teşekkür ederim.” dedi.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA