SON DAKİKA

DARICA HALK KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ (Akçaabat)

 AKÇAABAT H.B.DEVLET HASTANESİ’NDE YENİ AŞILAMA ÜNİTESİ AÇILDI

Bu haber 16 Haziran 2021 - 19:09 'de eklendi ve 141 views kez görüntülendi.
 AKÇAABAT H.B.DEVLET HASTANESİ’NDE YENİ AŞILAMA ÜNİTESİ AÇILDI

 AKÇAABAT H.B.DEVLET HASTANESİ’NDE YENİ AŞILAMA ÜNİTESİ AÇILDI

Akçaabat H.B. Devlet Hastanesi’nden yapılan açıklamada, “Covid-19 salgını sebebiyle başlatılan aşılama kampanyasında vatandaşlarımıza daha iyi ve rahat hizmet vermek amacıyla oluşturduğumuz yeni aşılama ünitemizi hizmete aldık.

Hastalığın zirve yaptığı dönemde Covid-19 Teşhis ve Müşahede Alanı olarak kullanılan acil servisin doğu kısmındaki müstakil alan hastanemizin kendi olanaklarıyla tadilattan geçirildi ve aşılama bekleme alanı olarak revize edildi. Eleman takviyesi ile talebe bağlı kapasitesi de arttırılan alan sayesinde umudumuz, Covid-19 salgının bir an önce son bulması ve özlediğimiz eski günlere geri dönmek” ifadeleri kullanıldı.

MESAİ SONRASI DİYALİZ PLANLAMASI

Diyaliz hastaları için de ek kapasite açıldığı duyurulurken, “Hastanemizde verilen diyaliz hizmetlerine artan talep üzerine hafta içi 3 gün süreyle mesai sonrası diyaliz planlaması yapıldı.

Açılan ek kapasitenin yaklaşık % 30’u hemen dolmuş olup normal diyaliz hastaları dışında, yaz ayı sebebiyle tatilini memleketimizde geçirmek isteyecek olan hemşerilerimize de hizmet verilebilecektir. Hastanemizde diyaliz hizmetinden yararlanmak isteyen vatandaşlarımızın merkezimizle irtibat kurmaları halinde gerekli bilgilendirme ve yönlendirmeler yapılacaktır.” ifadeleri kullanıldı.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA