SON DAKİKA

DARICA HALK KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ (Akçaabat)

AKÇAABAT DOLMUŞLARINDA DÖNÜŞÜM BAŞLIYOR

Bu haber 21 Ocak 2021 - 15:16 'de eklendi ve 385 views kez görüntülendi.
AKÇAABAT DOLMUŞLARINDA DÖNÜŞÜM BAŞLIYOR

AKÇAABAT DOLMUŞLARINDA DÖNÜŞÜM BAŞLIYOR

Akçaabat-Trabzon arası çalışacak yeni otobüsler 15 Mart’ta ilk sefere çıkıyor

Trabzon’dan Akçaabat İlçesi ve Mersin Mahallesi’ne hizmet veren S.S. Akçaabat-Trabzon-Söğütlü ve Mersin 1 Nolu Karayolu Yolcu Taşımacılığı Kooperatifi üyeleri, dolmuşta dönüşümlerini otobüsten yana kullandılar.

2021 yılı itibari ile sıfır kilometre otobüsler ile taşımacılık yapacak kooperatif üyeleri araçlarını firmanın Trabzon Bayisinden teslim aldılar.

15 MART’TA BAŞLIYOR

Trabzon yetkili bayisinden teslim alınan 10 adet 25+35 kapasiteli otobüsler 15 Mart itibari ile güzergahta seferlerine başlayacak.

Kooperatif Başkanı Abdullah SEVİM, dönüşüme büyük destek veren Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu’na teşekkür ederek, “Uzun süredir üzerinde yoğun mesai sarf ettiğimiz otobüs dönüşümümüze start verdik. Süreçte büyük katkı sağlayan Büyükşehir Belediye Başkanımıza esnaflarımız adına teşekkür ediyorum. İlçemizin halkına modern ve konforlu ulaşım hizmeti vereceğiz. Araçlarımızda kesinlikle para sistemi yoktur. Kartlı sistemle para havuzda toplanacak, tüm giderler havuzdan karşılanacak. Hem halkımız hem de esnafımız kazanacak” dedi.

RİNG TURLARI DÜZENLENECEK

Sevim, dönüşümün esnafın lehine olduğuna vurgu yaparak, “Bu sistemli birlikte şoför esnafımız daha çok para kazanacak. İlçemizin nüfus bakımından yoğun bir ilçe. 14 kişilik minibüsler ile taşımacılık artık buraya yetersiz geliyor. Dünyanın modern kentlerindeki gibi toplu taşıma sistemini ilçemizde hayata geçiriyoruz. Medeniyetler şehri Akçaabat’ımıza “Şoför bey şuradan bir Trabzon alır mısınız?” diye elden ele para uzatmak yakışmıyor. Halkımız duraklarda araca binecek, kartını okutacak ve konforlu bir şekilde seyahat edecek. Araçlarımız alındı. 15 Mart itibari ile ‘Bismillah’ diyerek kontak açacağız. 10 tane araç ile ilçemizde ring turları düzenleyeceğiz” diye konuştu.TAKA

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA