SON DAKİKA

DARICA HALK KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ (Akçaabat)

65 YAŞ VE ÜSTÜ YASAKLARI GERİ GELDİ?

Bu haber 16 Kasım 2020 - 20:23 'de eklendi ve 229 views kez görüntülendi.
65 YAŞ VE ÜSTÜ YASAKLARI GERİ GELDİ?

65 YAŞ VE ÜSTÜ YASAKLARI GERİ GELDİ?

İçişleri bakanlığı, yayınladığı genelge ile 65 yaş ve üstünde bulunan vatandaşlar için bazı kısıtlamaların olacağını duyurdu.

Bakanlığın yayınladığı genelgeye göre; 65 yaş ve üstünde olan vatandaşlar, il valilikleri tarafından alınacak karar sonrasında sadece saat 10.00 ile 16.00 saatleri arasında dışarı çıkabilecek.

Ayrıca vatandaşların bu saatler içerisinde maske takmaları ve pazar yeri gibi kalabalık yerlere girmesi yasaklanacak.

65 yaş üstü yasakları şu illeri kapsıyor.

Bursa, kırklareli, eskişehir, bolu, ankara, istanbul, balıkesir, çankırı, denizli, manisa, kahramanmaraş, bilecik, kütahya, uşak, gaziantep, ısparta, izmir, mardin, sakarya, konya, ağrı, giresun, kayseri, tekirdağ, nevşehir, ordu, hatay, tunceli, kilis, edirne, adana, kırıkkale, gümüşhane, afyonkarahisar, amasya, çanakkale, ardahan, aydın, diyarbakır, kocaeli, elazığ, kastamonu, kırşehir, çankırı, siirt, muş, tunceli, hakkari ve Sinop.

YENİ HASTA SAYISI 3.316 OLDU

Sağlık bakanlığı, corona verilerini açıkladı. Virüs nedeniyle bugün 89 kişi hayatını kaybetti. Yeni hasta sayısı 3.316 oldu. Sağlık bakanı fahrettin koca, “kayıplarımız günlük 100’e yakın. Sağlık çalışanlarımızın gücünün de sağlık alt yapılarının da kapasitesinin bir sınırı var” ifadelerini kullandı.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA