SON DAKİKA

DARICA HALK KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ (Akçaabat)

65 YAŞ ÜSTÜ KARARI KAFALARI KARIŞTIRDI! Aşı işe yarıyorsa neden kısıtlandı?

Bu haber 13 Nisan 2021 - 21:04 'de eklendi ve 96 views kez görüntülendi.
65 YAŞ ÜSTÜ KARARI KAFALARI KARIŞTIRDI! Aşı işe yarıyorsa neden kısıtlandı?

65 YAŞ ÜSTÜ KARARI KAFALARI KARIŞTIRDI! Aşı işe yarıyorsa neden kısıtlandı?

65 yaş üstü için alınan kısıtlama kararı akıllarda soru işareti bıraktı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın 65 yaş üstü vatandaşların yüzde 76,4’ünün aşılandığını açıklamasının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bu yaş grubuna toplu taşıma sınırlama getirildiğini duyurması dikkat çekti.

65 yaş üstü yurttaşlara kısıtlama kararı alınması akıllarda soru işareti bıraktı.

Bu kısıtlama sonrası çok sayıda kullanıcı “Madem aşı işe yarıyor neden 65 yaş için kısıtlama getirildi” tepkisini gösterdi

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Coronavirüs Bilim Kurulu toplantısı sonrası yaptığı açıklamada Türkiye’de şu ana kadar 18 milyon kişinin aşılandığını belirterek aşılanan gruptaki 65 yaş üstünün ve sağlık çalışanlarının toplam vaka sayılarındaki oranın düştüğünü söylemişti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ise Bakanlar Toplantısı’nın ardından coronavirüsle mücadelede getirilecek ek tedbirlere ilişkin yaptığı açıklamada, 65 yaş üstüne toplu taşıma sınırlamasının yeniden getirileceğini söyledi. Aşılamaya rağmen bu yaş grubu için de kısıtlama getirilmesi sosyal medyada tepki çekti.

65 YAŞ KISITLAMASI TEPKİ ÇEKTİ

65 yaşı için getirilen toplu taşıma kısıtlaması sosyal medyada tepki çekti. Çok sayıda kullanıcı “Madem aşı işe yarıyor neden 65 yaş için kısıtlama getirildi” “Hususi taksilerle mi işlerimizi görelim” tepkisini gösterdi.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA