SON DAKİKA

DARICA HALK KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ (Akçaabat)

19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI KUTLANDI

Bu haber 19 Mayıs 2021 - 17:48 'de eklendi ve 116 views kez görüntülendi.
19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI KUTLANDI

19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI KUTLANDI

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın 102. Yıl Dönümü dolayısıyla Atatürk Parkı’nda sade bir törenle kutlandı.

Törene; Akçaabat Kaymakamı Ramazan Kurtyemez,  Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim, Cumhuriyet Başsavcısı Hayrullah Şahin, İlçe Jandarma Komutanı  j. Yzb. Barış Kesici, İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Doğrucan, İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Engin Uzun, İlçe Milli Eğitim Müdürü Tarık Akgün, Siyasi Partilerin Başkanları ve Yönetimleri, Meclis Üyeleri, Sivil Toplum Kuruluşlarının Başkanları, Muhtarlar, Daire amirleri,  sınırlı sayıda okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın 102. Yıl Dönümü kutlama töreni, Atatürk anıtına Daire amirlerince çelenkler sunuldu. Ardından Atatürk ve silah arkadaşları adına saygı duruşu ve İstiklal Marşı seslendirildi.

Törende düşüncelerini dile getiren Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim; “Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ‘En büyük eserimdir’ diye belirttiği Türkiye Cumhuriyeti’ni “ Biz her şeyi gençliğe bırakacağız. Geleceğin ümidi, ışıklı çiçekleri onlardır. Bütün ümidim gençliktedir.” diyerek gençlere emanet etmiştir. Türk gençliği kendisine atası tarafından emanet edilen bu değere her zaman sahip çıkacak ve onu yaşatacaktır.

Akçaabat belediyesi olarak, bizler gençleri önemseyen, onlara inanan ve geleceği onların aydınlatacağını düşünen bir millet olarak, Mustafa Kemal Atatürk’ün yolundan gitmeye devam edeceğiz. Akçaabat’ımızın ve ülkemizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyor, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, şehitlerimizi ve milli mücadeleye destek veren kahraman milletimizi rahmet, şükran ve minnetle anıyorum.” İfadelerine yer verdi.

Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Engin Uzun’un konuşma gerçekleştirdi. Ardından Öğrencilerin Şiir okuması ile tören son buldu.AkçaabatınSesi

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA