SON DAKİKA

DARICA HALK KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ (Akçaabat)

TRABZON’DA KORKUTAN RAKAM! 2 Günde 174 Pozitif  Vaka

Bu haber 12 Ağustos 2020 - 21:19 'de eklendi ve 192 views kez görüntülendi.
TRABZON’DA KORKUTAN RAKAM! 2 Günde 174 Pozitif  Vaka

TRABZON’DA KORKUTAN RAKAM!

2 Günde 174 Pozitif  Vaka

Dünyayı etkisi altına alan coronavirüs pandemisi ile Türkiye’nin mücadelesi sürerken vaka sayıları artmaya devam ediyor.

 Sağlık Bakanı Fahrettin Koca her akşam günlük verileri açıklarken vaka sayılarındaki artışa dikkat çekiyor ve gün içinde her kanaldan vatandaşları maske, sosyal mesafe ve hijyen konusunda uyarıyor.

 TRABZON’DA SON DURUM

 Türkiye geneline paralel olarak Trabzon’da da pozitif vaka sayıları artmaya devam ediyor.

 Edinilen bilgiye göre Trabzon’da pandemi hastanesi olarak ilan edilen Kaşüstü Kanuni Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde 10’u yoğun bakımda 190 coronavirüs pozitif hasta olduğu,

Haçkalı Baba Akçaabat Devlet Hastanesi’nde 35 pozitif hasta olduğu, yoğun bakım servisinde pozitif hastanın olmadığı öğrenildi. Vakfıkebir Devlet hastanesinde 25 pozitif ve bir özel hastanede 8 pozitif vaka olduğu öğrenildi.

 TEST RAKAMLARI KORKUTUYOR

 Pandeminin ilk döneminde Türkiye genelinde oluşturulan ilk coronavirüs test merkezlerinden olan KTÜ Tıp Fakültesi Farabi Hastanesinde coronavirüs test merkezi son iki günde 940 test gerçekleştirdi. Bu testlerin 174’ü pozitif çıktı. Trabzon’da ikinci olarak oluşturulan Kaşüstü Kanuni Eğitim ve Araştırma Hastanesi test merkezinde ise günlük 900 test yapıldığı gelen bilgiler arasında.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA