SON DAKİKA

DARICA HALK KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ (Akçaabat)

ULAŞIM ZAMLARI YURTTAŞLARI VURDU | Otobüslerde yolculuk işkencesi!

Bu haber 02 Nisan 2022 - 9:22 'de eklendi ve 37 views kez görüntülendi.
ULAŞIM ZAMLARI YURTTAŞLARI VURDU | Otobüslerde yolculuk işkencesi!

ULAŞIM ZAMLARI YURTTAŞLARI VURDU | Otobüslerde yolculuk işkencesi!

.

Akaryakıt pahalılığı belediye otobüslerine ilgiyi artırdı.

Araçlara zar zor binen vatandaşlar büyük çile çekiyor, duraklarda ve otobüslerde izdiham yaşanıyor.

Mahallelerin İç kısımlarında ikamet eden yurttaşlarda taksi ücretleri nedeniyle zorunlu olmadıkça şehre inmiyorlar.

GÜNÜN HER SAATİNDE

Türkiye’de akaryakıta gelen zamların ardından özel araç kullanım sayısı bir hayli azaldı. Toplu taşıma araçlarına yönelen halk dolmuş ücretlerinde pahalı olması nedeniyle otobüsleri tercih etti. Hal böyle olunca günün her saatinde Trabzon Büyükşehir Belediye otobüslerinde yolculuk yapmak çileye döndü.

SEFERLER ARTMALI

Tıka basa dolan otobüslerde zor nefes aldıklarını belirten vatandaşlar, “Neredeyse üst üste yolculuk yapıyoruz. Sürekli yer kavgaları çıkıyor. Yolculuklarımız işkenceye dönüştü. Sabrımız tükendi.

Büyükşehir Belediyesi acil seferleri artırmalı. Yoğunluğu azalmalı. Bu çağda böyle ulaşım görülmedi. Otobüslerin içerisinde değil ayakta duracak nefes alacak yerimiz kalmadı. Sefer sayıları ve otobüs sayıları artırılmalı.

Vatandaşı toplu taşıma kullanımına davet edenler, bu eksiklikleri görmüyor mu? İşten eve, evden işe gitmek bu kadar zor olmamalı. İlçeler arası, şehir içi ve bazı köylere dahi giden otobüsler aynı durumda. Trabzon Büyükşehir Belediyesi duruma acil müdahale etmeli” dediler.

Taksi ücretlerinin, minibüs dolmuş ücretlerinin akaryakıt zamları ve araç giderleri nedeniyle ulaşıma yapılan ücret artışları nedeniyle yurttaşlar çarşıya inemiyorlar. Zorunlu hallerde sokağa çıkma zorunda kaldıklarında belediye otobüslerini tercih etmek durumunda kaldılar. 

Trabzon Büyükşehir Belediyesinin yurttaşların ulaşım sorunlarına acil çözüm getirmelidirler.

Gelirleri, yaşanan ücret arışları nedeniyle kaldırmayan yurttaşları evlere tıkmaya çalışılması fikri insanın aklına geliyor.

OTOBÜS SAYILARI ARTIRILSIN

Büyük şehir belediyesinin İl İlçe mahalle iç kısımlarına da acilen ulaşım sorununa çözüm getirmesi için otobüslerin artırılması, gerekirse özel halk otobüsü uygulaması başlatması zorunu hale gelmiştir. Taka

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA