SON DAKİKA

DARICA HALK KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ (Akçaabat)

TÜRKİYE HARİTASI KIPKIRMIZI: 21 ilde günlük vaka sayısı 500’ü geçti

Bu haber 01 Şubat 2022 - 11:52 'de eklendi ve 22 views kez görüntülendi.
TÜRKİYE HARİTASI KIPKIRMIZI: 21 ilde günlük vaka sayısı 500’ü geçti

TÜRKİYE HARİTASI KIPKIRMIZI: 21 ilde günlük vaka sayısı 500’ü geçti

.

ODTÜ İstatistik bölümü Araştırma Görevlisi Ozancan Özdemir’in hazırladığı illere göre coronavirüs vaka haritasına göre; 15-21 Ocak haftası 21 ilde günlük vaka sayısı 500’ü geçti. Özdemir, “Marmara Bölgesi ve Eskişehir, Ankara, Doğu Karadeniz ve İzmir, Muğla vaka açısından oldukça yoğun” dedi.

ODTÜ İstatistik bölümünde Araştırma Görevlisi Ozancan Özdemir, Sağlık Bakanlığı’nın 15-21 Ocak arasındaki coronavirüs verilerinden yararlanarak illere göre insidansa bağlı vaka haritası hazırladı.

Özdemir’in hazırladığı haritada, Türkiye haritası kırmızıya büründü. Koyu kırmızı ile gösterilen 21 ilde vaka sayısı 500 ile 1000 arasında olurken; orta kırmızı ile gösterilen 31 ilde ise günlük 250 ile 500 arası vaka kaydedildi.

Açık kırmızı ile gösterilen Antalya, Adıyaman, Şırnak ve Hakkari’de ise, 50-100 arasında vaka sayısı görüldü.

Sarı ile gösterilen Van ve Şanlıurfa ise en az günlük vakanın çıktığı yerler oldu. İki ilde günlük vaka sayısı 25-50 arasında seyretti.

Özdemir’in, sosyal medya hesabından paylaştığı haritaya ilişkin yaptığı açıklama şöyle:

“İllere göre vaka sayıları keskin farklılıklar gösterdiği için sanırım vaka aralıklarına göre renklendirilmiş bu harita daha fazla fikir sahibi olmamızı sağlayabilir. Marmara Bölgesi ve Eskişehir, Ankara, Doğu Karadeniz ve İzmir, Muğla vaka açısından oldukça yoğun.” (ANKA)

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA