SON DAKİKA

DARICA HALK KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ (Akçaabat)

TRABZON’DA TOPLU ULAŞIM ÜCRETLERİNE ZAM ! İşte yeni tarifeler

Bu haber 08 Haziran 2023 - 11:06 'de eklendi ve 67 views kez görüntülendi.
TRABZON’DA TOPLU ULAŞIM ÜCRETLERİNE ZAM ! İşte yeni tarifeler

TRABZON’DA TOPLU ULAŞIM ÜCRETLERİNE ZAM ! İşte yeni tarifeler

Trabzon Büyükşehir Belediyesi toplu ulaşım ücretlerine zam yaptı.

Türkiye’deki en ucuz toplu ulaşım hizmetini sağlayan büyükşehirler arasında yer alan Trabzon Büyükşehir Belediyesi ile D ve M plakalı dolmuşlar, ulaşım hizmet kalemlerindeki fiyat artışı nedeniyle mecburi düzenlemeye gidiyor.

Dolmuşlar 12 Haziran Pazartesi, Büyükşehir otobüsleri ise 16 Haziran Cuma gününden itibaren yeni tarifeye göre hizmet vermeye başlayacak.

Trabzon’da vatandaşları ve öğrencileri zor durumda bırakmamak için tüm şartlarını zorlayan Trabzon Büyükşehir Belediyesi ile dolmuşlar ulaşım hizmet kalemlerindeki artış nedeniyle tarife değişikliğine gitmek zorunda kaldı.

Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) Toplantısı’nda alınan karara göre Ortahisar ilçesinde Büyükşehir Belediyesi tarifeleri tam 6.90 lira, indirimli 5.50 lira olarak belirlendi.

Öğrencilere her alanda pozitif ayrımcılık yapmaya özen gösteren Büyükşehir Belediyesi, öğrenci biniş fiyatına ise 1 lira artış yapma kararı aldı. Ortahisar’da hizmet veren D plakalı dolmuşlar ise sivil 9.00 lira, öğrenci 6,5 lira olarak belirlendi.

EN UCUZ TAŞIMACILIK YAPAN BÜYÜKŞEHİRLER ARASINDAYIZ

Trabzon Büyükşehir Belediyesi Başkanlığından konuyla ilgili yapılan açıklamada; “Ulaşım Koordinasyon Merkezi Toplantısı’nda alınan karar üzerine Büyükşehir Belediyesi otobüsleri ile D ve M plakalı dolmuşların tarifelerinde güncellemeye gidilecektir.

Bu kapsamda Büyükşehir otobüslerinde şehir içi tam yolcu biniş fiyatı 5.00 liradan 6.90 liraya, indirimli 4.00 liradan 5.50 liraya, öğrenci biniş fiyatı 2.50 liradan 3.50 liraya yükseltilmiştir.

Trabzon Büyükşehir Belediyesi olarak bilet fiyatlarındaki güncellemeden sonra dahi 30 Büyükşehir arasında en ucuz taşımacılık yapan belediyeler arasında ilk sıralarda yer almaktayız.

Ortahisar’da hizmet veren D plakalı dolmuşlar ise 6.50 liradan 9 liraya, öğrenci ise 5.50 liradan 6.50 liraya yükseltilmiştir.

Dolmuşlar 12 Haziran Pazartesi, Büyükşehir Belediyesi otobüsleri ise 16 Haziran Cuma gününden itibaren yeni tarifeye göre hizmet vermeye başlayacaktır” ifadeleri kullanıldı.

Büyükşehir Belediyesine ait toplu taşıma araçlarında Ortahisar ve diğer ilçelerde uygulanacak yeni tarife şu şekilde belirlendi:

 

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA