SON DAKİKA

DARICA HALK KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ (Akçaabat)

TRABZON’DA NERELERDE DENİZE GİRİLEBİLİR? İşte son durum

Bu haber 23 Mayıs 2021 - 19:44 'de eklendi ve 269 views kez görüntülendi.
TRABZON’DA NERELERDE DENİZE GİRİLEBİLİR? İşte son durum

TRABZON’DA NERELERDE DENİZE GİRİLEBİLİR? İşte son durum

Yaz mevsimi yavaş yavaş yaklaşırken havalar hissedilir derecede ısındı. Deniz sezonu gelip çatarken vatandaşlar Trabzon’da denize girilebilecek yerlerle ilgili son durumu merak ediyor.

Sağlık Bakanlığı, Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü Yüzme Suyu Takip Sistemi verilerine göre Trabzon genelinde bulunan toplamda 27 plajın 20’sinde yüzme suyu kalitesi mükemmel seviyede 7 plajda ise yüzme suyu kalitesi iyi seviyede.

Trabzon’da vatandaşların yoğun olarak kullandığı Mersin, Akçakale, Salacık, Darıca ve Yalıncak plajlarında yüzme suyu kalitesi mükemmel seviyede.

YALINCAK PLAJI SEZONA YETİŞECEK

Trabzon Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlemesi yapılan Yalıncak Plajında çalışmalar devam ederken yaz sezonuna yetişeceği açıklanmıştı. Yalıncak mevkii Güzelyalı Mahallesi’nde 35.000 m² alan içerisinde yürüyüş ve bisiklet yolu, büfe, su oyun parkı, survivor park ve mendirek yer alacak. 

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, “Yalıncak bölgesinde yaklaşık 900 metrelik bir sahil alanında çok önemli bir çalışma başlattık. Bu sadece bir plaj çalışması değil, çok ciddi bir sahil rekreasyon projesidir.

Plajımızın yanında arka tarafta yeşil alanlar, yeme içme mekanları, çocuk oyun alanları, yürüyüş ve bisiklet yolları ve otoparklarla vatandaşlarımızın burada çok güzel ve uzun zaman geçirmelerine imkan sağlayacak yepyeni bir yaşam alanı oluşturuyoruz.

Çalışmalarda epey bir seviye aşıldı. Hedefimiz haziran ayı içerisinde plajımızı tamamlamak ve Trabzon’daki deniz sezonuna yetiştirip vatandaşlarımızın hizmetine sunmak” ifadelerini kullanmıştı.Haber61

Akçakale Plajı

Çarşıbaşı Plajı ve Saklı Cennet Plajı

Mersin Plajı

Beşikdüzü Plajı

Kaşüstü Plajı

Yapımı devam eden Yalıncak Plajı

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA