SON DAKİKA

DARICA HALK KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ (Akçaabat)

TRABZON’DA HALI SAHALAR, LOKANTALAR, KAFELER, YÜZME HAVUZLARI AÇILDI

Bu haber 30 Mart 2021 - 13:32 'de eklendi ve 183 views kez görüntülendi.
TRABZON’DA HALI SAHALAR, LOKANTALAR, KAFELER, YÜZME HAVUZLARI AÇILDI

TRABZON’DA HALI SAHALAR, LOKANTALAR, KAFELER, YÜZME HAVUZLARI AÇILDI

Sağlık Bakanlığının açıkladığı son verilere göre Türkiye’de çok yüksek riskli iller arasında yer alan Trabzon’da yeni kararlar açıklandı.

Trabzon’da halı saha, yüzme havuzu vb. gibi yerler açıldı. Ayrıca lokanta, kafe, çay bahçesi, pastane, yüzde 50 kapasite ve HES kodu sorgulaması ile saat 07:00 ile 19:00 saatlerinde arasında müşteri kabul edebilecek.

Trabzon İl Hıfzıssıhha Kurulu kararıyla Trabzon’da sokağa çıkma kısıtlaması Cuma 21:00’dan başlayarak Cumartesi Pazar’ı kapsayacak şekilde Pazartesi 05:00’da sona ereceği kaydedildi.

Ayrıca Trabzon’da faaliyet gösteren yeme içme yerleri (Kafeterya, lokanta, restoran, pastane tatlıcı vb…) ile dernek lokali, kıraathane, çay bahçesi gibi iş yerleri de yüzde 50 kapasite ile mekanda bulunabilecek kişi sayısı tespit edilerek HES kodu sorgulaması yapılarak 07:00 ile 19:00 saatleri arasında müşteri kabul edebilecek. İş yerlerinde bir masada en fazla 2 kişinin bulunabileceği de kaydedildi.

İl genelinde uzun bir süredir kapalı olan halı saha, yüzme havuzu vb tesislerde de HES kodu Uygulaması ile misafir, refakatçi haricinde 09:00 ile 19:00 saatleri arasında çalışabileceği kaydedildi.

Trabzon’da bulunan internet kafe, bilardo salonu, lunapark, hamam, sauna, masaj salonu gibi yerlerde Her kodu sorgulaması kapmak kaydıyla 07:00 ile 19:00 saatlerine arasında çalışabileceği ifade edildi.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA