SON DAKİKA

DARICA HALK KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ (Akçaabat)

TRABZON’DA EKMEĞE ÖRTÜLÜ ZAM GELMİŞ: Yurttaştan gizlenmiş!

Bu haber 04 Ocak 2022 - 20:11 'de eklendi ve 48 views kez görüntülendi.
TRABZON’DA EKMEĞE ÖRTÜLÜ ZAM GELMİŞ: Yurttaştan gizlenmiş!

TRABZON’DA EKMEĞE ÖRTÜLÜ ZAM GELMİŞ: Yurttaştan gizlenmiş!

.

Piyasa zamları yurttaşın belini büktü. Ekmeğin kilosu 12 liraya yükseldi.

Artık “soğana ekmek katığı” duruma geldik!

Trabzon’da en son Ekim ayında yapılan zammın ardından, ekmeğin Kasım sonu Aralık başında gramajının da düşürüldüğü ortaya çıktı. Ekim ayında yapılan zamdan sonra 250 gram ekmek 2,5 TL’ye satılırken Kasım sonu Aralık başında da gramajının 210 grama düşürüldüğü kaydedildi.

Bugün yaptığımız tartıya koyulan 2,5 TL’lik ekmek 250 gram gelmedi şeklindeki haberimizden sonra telefonla 61saat’e ulaşan fırıncılar ekmeğin tarifesinin yaklaşık 1 ay önce 210 grama düşürüldüğünü belirtti.

Trabzon’da ekmeğe Ekim ayında yapılan zamdan yaklaşık 2 ay sonra bu kez ekmeğin gramajının da düşürüldüğü ortaya çıktı.

Ekim ayında yapılan zammın ardından 250 gram ekmek için 2,5 TL’lik bir satış fiyatıyla satılırken, yaklaşık 2 ay sonra yani Kasım sonu Aralık başı gibi ekmeğin gramajının da 40 gram düşürüldüğü kaydedildi.

Bu durum ise bugün yaptığımız “2,5 TL’lik ekmek 250 gram gelmedi” haberinden sonra fırıncıların durum hakkında yaptığı bilgilendirmeyle ortaya çıktı.

Fırıncıların bildirdiklerine göre Ekim ayında 250 gram ekmek, 2,5 TL’lik bir satış fiyatına çıkarılmıştı. Ancak yaklaşık 2 ay sonra ekmeğin bu sefer gramajının düşürüldüğü 2,5 TL’lik ekmek 210 gram, 5 TL’lik ekmek ise 480 gramdan satılmaya başlandığı ifade edildi.

Bu nedenle birçok fırının da 210 gramlık ekmek çıkarmadığı, sadece 5 TL’ye satılan 410 gramlık ekmek satışı yaptığı belirtildi.61saat

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA