SON DAKİKA

DARICA HALK KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ (Akçaabat)

TRABZON’DA BUGÜN CORONAVİRÜSTEN ÖLENLERİN SAYISI KORKUTTU!

Bu haber 30 Kasım 2020 - 19:00 'de eklendi ve 192 views kez görüntülendi.
TRABZON’DA BUGÜN CORONAVİRÜSTEN ÖLENLERİN SAYISI KORKUTTU!

TRABZON’DA BUGÜN CORONAVİRÜSTEN ÖLENLERİN SAYISI KORKUTTU!

Coronavirüs vakaları Türkiye genelinde olduğu gibi Trabzon’da da korkutucu boyutlara ulaştı.

Bugün ortaya çıkan vefat sayısı da bunun göstergesi oldu…

Tıpkı Türkiye genelinde olduğu gibi Trabzon’da da coronavirüs rakamları oldukça yüksek seviyelere ulaştı. Pandeminin başındaki rakamların 5-6 katına ulaşılırken hastanelerde de büyük yoğunluk oluşmaya başladı. Birçok hastanede yoğun bakım servisleri genişletildi.

Vaka sayılarında durum böyleyken Trabzon’da vefat rakamları da ürkütücü boyutlara ulaştı. Trabzon’da yalnızca bugün 19 kişinin coronavirüs nedeniyle hayatını kaybettiği öğrenildi.

Kent genelinde son dönemdeki vefat sayılarının da her gün 10’un üzerinde olduğu kaydedildi.

HAKAN USTA, ‘’VAKALAR GÜCÜMÜZÜ, KAPASİTEMİZİ AŞACAK DÜZEYDE”

İl Sağlık Müdürü Dr. Hakan Usta, vatandaşlara çağrıda bulunarak tedbirlere uyulmasını isteyerek “Sayılarımız maalesef yüksek; Bizi asıl korkutan, vakalarımızın yükselme trendinde olması. Vakalar gücümüzü, kapasitemizi aşacak düzeye doğru gidiyor” dedi.

*

SÜLEYMAN TÜREDİ, ‘’HAKKIMIZI HİÇBİRİNE HELAL ETMİYORUM”

Başhekim Süleyman Türedi ise, ‘’İnsanları gördükçe hakkımızı hiçbirine helal etmiyorum. Servisler ve yoğun bakımlar dolu, ne umuyorsunuz mucize mi? Öyle bir yeteneğimiz yok, sadece insanız. Ayıptır, günahtır. Sağlıkçı ya acımadığınızı biliyoruz da bari kendinize acıyın” şeklinde sitem etti.

Trabzon’da son bir haftada vaka sayısı belli oldu. Buna göre Trabzon’da son bir haftada toplamda 7100 vaka olduğu öğrenildi.

600’ÜN ÜZERİNDE HASTA HASTANELERDE TEDAVİ GÖRÜYOR

Kaşüstü Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde ise 76’sı ağır hasta toplamda 336 kişi takip edildiği ifade edilirken Trabzon’da tüm hastanelerde toplamda 600’ü aşkın hastanın tedavi altına alındığı bildirildi.

BAŞHEKİM İSYAN ETTİ

Trabzon’da pandemi hastanesi olarak kullanılan Kaşüstü Kanuni Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Süleyman Türedi sosyal medyadan açıklama yaparak tepki gösterdi.

Birçok defa virüs konusunda sert uyarılar yapan Türedi, havanın da iyi olmasını fırsat bilip sahile inenleri eleştirerek, “Hakkımızı helal etmiyorum” dedi.

Türedi sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada “Çoluğunu, çocuğunu, eşini, dostunu, annesini, babasını düşünen varsa; azıcık insafı ve vicdanı olan varsa evinde kalır ve çok gerekli olmadıkça evinden çıkmaz. Biz insanımıza yoğun bakım yeri bulmak için kafa patlatırken, elimizdeki tüm imkanları, tüm eforumuzu harcarken sahil kenarında yürüyüş yapan sağlığına çok düşkün !!! insanları gördükçe hakkımızı hiçbirine helal etmiyorum. Servisler ve yoğun bakımlar dolu, ne umuyorsunuz mucize mi? Öyle bir yeteneğimiz yok, sadece insanız. Ayıptır, günahtır. Sağlıkçı ya acımadığınızı biliyoruz da bari kendinize acıyın.” ifadelerini kullandı.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA