SON DAKİKA

DARICA HALK KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ (Akçaabat)

TRABZON’A 10.000 AŞI GELDİ: İLK AŞI İL SAĞLIK MÜDÜRÜ DR HAKAN USTA’YA YAPILDI

Bu haber 14 Ocak 2021 - 12:36 'de eklendi ve 207 views kez görüntülendi.
TRABZON’A 10.000 AŞI GELDİ: İLK AŞI İL SAĞLIK MÜDÜRÜ DR HAKAN USTA’YA YAPILDI

TRABZON’A 10.000 AŞI GELDİ

İLK AŞI İL SAĞLIK MÜDÜRÜ DR HAKAN USTA’YA YAPILDI

Trabzon’a 10.000 aşı geldi. Trabzon’da toplamda 13 – 14.000 civarında sağlık çalışanı var. Aşılar 28 gün ara ile 2 doz olarak uygulanacak.

Trabzon’da ilk Coronavirüs aşısı vuruldu.. İlk aşıyı İl Sağlık Müdürü Dr. Hakan Usta oldu Türkiye’de dünden itibaren vurulmaya başlanan ilk Coronavirüs aşısı, bugün sabah itibariyle Trabzon’da da uygulanmaya başlandı. Trabzon’da ilk aşıyı İl Sağlık Müdürü Dr. Hakan Usta ve ekibi oldu.

Çin’in Sinovac firması tarafından üretilen ve Türkiye’ye getirilen 3.000.000 dozluk Coronavirüs aşısı VAR. Türkiye’de dünden itibaren vurulmaya başlandı.

Türkiye’de ilk aşıyı Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ve Coronavirüs Bilim Kurulu olurken ardından illerde de İl Sağlık Müdürleri ilk aşıları oldu. Trabzon’da da, Trabzon İl Sağlık Müdürü Hakan Usta ve ekibi Fatiih Devlet Hastanesinde ilk Coronavirüs aşısını oldu.

İlk aşıyı olan Dr. Hakan Usta; “İnşallah ülkemiz için hayırlara vesile olur. Sinovac aşısı yeterli sayıda geldi. İlk sağlık personellerinden başlıyor. Bizde önderlik yapmaya gayret ediyoruz. Tüm personellerimiz yapılacak” dedi.

Trabzon’da bugün itibariyle il genelinde 22 hastanede aşılama çalışmalarına başlandığına dikkat çeken Usta,  “Kamu hastaneleri, özel hastaneler tıp fakültesi olmak üzere 22 hastanemizde bu aşıyı bugün itibariyle başlattık.

Aşılar randevu sistemi MHRS veya E Nabız veya 182 randevu sistemini arayarak randevu alınıp gelinecek. İlk etapta sağlık çalışanları, daha sonra diğer vatandaşlarımıza öncelik sırasına göre aşılar yapılacak.

Randevu sistemi sabah 08:30 -24:00’a kadar aşılama yapılacak. Özel odalar kurduk. 450’nin üzerinde, 470’e yakın odayla birlikte aşı yapılması gündemde olacak. Hastanelerimiz 24:00’a kadar bu aşıyı yapacaklar” dedi.

TRABZON’A 10.000 AŞI GELDİ

Trabzon’a 10.000 aşının geldiğine dikkat çeken Dr. Usta, “İlk parti 10.000 aşımız gelmiş oldu. Bunları gerekli soğuk zincir koşullarında saklamaya aldık.

Hastanelerimize ve aşı yapılacak yerlere birimlerimize, gerekli transferleri dün geceye kadar yapmış olduk. Tesislerimizde aşı bittikçe tekrar onlara gün içinde takviyeleri yapmış olacağız.

Öncelikle sağlık çalışanlarımızın büyük çoğunluğunu bir iki gün içinde aşılamış olacağız. Bizim 9.500 sağlık çalışanımız var. Özellerle tüm hepsini hesap ettiğimizde 13 – 14 bin civarında ki eczaneleri de hesap edersek çalışan var. Aşı takviyesinde her hangi bir sorun yok. Sayılarımıza, yapılma oranına göre taleplerimizi tekrar yapacağız” diye konuştu.

    

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA