SON DAKİKA

DARICA HALK KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ (Akçaabat)

TRABZON BÜYÜKŞEHİR, TOPLU ULAŞIMDA MOBİL UYGULAMASINA GEÇTİ!

Bu haber 11 Nisan 2021 - 16:12 'de eklendi ve 104 views kez görüntülendi.
TRABZON BÜYÜKŞEHİR, TOPLU ULAŞIMDA MOBİL UYGULAMASINA GEÇTİ!

TRABZON BÜYÜKŞEHİR, TOPLU ULAŞIMDA MOBİL UYGULAMASINA GEÇTİ!

Trabzon Büyükşehir Belediyesinin ‘Trabzon Ulaşım’ isimli mobil uygulaması, yenilenen yüzüyle cebinizde.  

*Kart dolum merkezleri görüntülenebilir.

*Alarm yönetimi kullanılarak seçilen durağa belirlenen hattaki bir araç yaklaştığı zaman uygulamanın alarm üretmesi sağlanabilir.

*Hat hareket saatleri görüntülenebilir.

*Görüş, öneri, şikayet ve kayıp eşya bildirimi yapılabilir.

Toplu ulaşım hizmetlerinde sıkıntı yaşanmaması adına tasarımı yenilenen mobil uygulama, her yaştan insanın rahatlıkla kullanabileceği şekilde güncellendi. Uygulama ile mobil dolum hizmeti de vatandaşların hizmetine sunuldu.  

Büyükşehir Belediyesi tarafından tasarımı yenilenen ‘Trabzon Ulaşım’ isimli mobil uygulama ile vatandaşlar otobüslerin hareket saatlerini, araçların güzergâhlarını ve bulunduğu durağa varış saatlerini GPS vasıtası ile öğrenebilecek.

Google Play Store’dan yayına çıkan Trabzon Ulaşım mobil uygulaması, çok yakında App Store’da da yayınlanacak. Mobil uygulama ile vatandaşlar bulunduğu yere yakın tüm durakları ekranda görebilecek ve duraklar hakkında kolayca bilgi alabilecek. Uygulamada beklenen otobüsün bulunduğu durağa ne kadar sürede geleceği, otobüsün kaç durak geride olduğu gibi bilgiler de yer alıyor.

Öte yandan yetersiz bakiye sorununu ortadan kaldıracak mobil dolum hizmeti de uygulama ile hizmete sunuldu. Vatandaşlar kart dolum merkezi aramak zorunda kalmadan, ‘Trabzon Ulaşım’ uygulaması üzerinden bakiye yükleyebilecek.   

4 ADET MENÜ YER ALIYOR

Trabzon Büyükşehir Belediyesi tarafından konu ile ilgili yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi. 

“Trabzon Ulaşım isimli mobil uygulamamızda ‘Nasıl Giderim, Otobüsüm Nerede, Hatlar ve Kart İşlemleri’ olmak üzere toplam 4 adet menü yer almaktadır.

‘Nasıl Giderim’ sekmesi ile sisteme kayıtlı olan duraklar veya harita üzerindeki herhangi bir konum başlangıç ve bitiş noktası olarak seçilerek alternatif ulaşım rotaları görüntülenebilir.

‘Otobüsüm Nerede’ kısmında ise durak seçerek, QR kod okutarak veya durak numarası girerek durağa yaklaşmakta olan araçlar görüntülenebilir. Durağa yaklaşan araçlara listelenerek seçilen aracın konumu harita üzerinden anlık olarak takip edilebilir.

‘Hatlar’ kısmında hat ismi veya hat kodu ile arama yapılarak hattın gidiş ve dönüş yönü harita üzerinde görüntülenebilir. Hattın gidiş ve dönüş yönüne ait olan duraklar harita üzerinde veya liste olarak görüntülenebilir. Hattın gidiş veya dönüş yönünde aktif olan otobüsler harita üzerinde ve hatta ait durak listesi üzerinde anlık olarak görüntülenebilir. Hatların gidiş ve dönüş yönlerine ait sefer saatleri görüntülenebilir.

‘Kart İşlemleri’ sekmesinde ise kart dolum merkezleri görüntülenebilir. Kart bakiye sorgulama işlemi yapılabilir ve sorgulanan kart, kartlarım bölümüne eklenebilir. Online bakiye yükleme işlemi yapılabilir.”     

 

ALARM SİSTEMİ BULUNACAK

“Öte yandan uygulamanın sol üst kısmında yer alan açılır menü butonu altındaki menülerde ise şu işlemler yapılabilmektedir;

-Kart dolum merkezleri görüntülenebilir.

-Alarm yönetimi kullanılarak seçilen durağa belirlenen hattaki bir araç yaklaştığı zaman uygulamanın alarm üretmesi sağlanabilir.

-Hat hareket saatleri görüntülenebilir.

-Görüş, öneri, şikayet ve kayıp eşya bildirimi yapılabilir.

-Uygulama mail, sosyal medya vb. alanlar vasıtası ile paylaşılabilir.

-Uygulamanın kullanımı ile ilgili hazırlanan yardım menüsüne ulaşılabilir. İşletme ile ilgili yapılan çeşitli duyurulara erişilebilir.”61saat

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA