SON DAKİKA

DARICA HALK KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ (Akçaabat)

TEZGAHLAR BALIKLA DOLDU! Fiyatlar yüksek seyrediyor

Bu haber 03 Eylül 2021 - 21:53 'de eklendi ve 203 views kez görüntülendi.
TEZGAHLAR BALIKLA DOLDU! Fiyatlar yüksek seyrediyor

TEZGAHLAR BALIKLA DOLDU! Fiyatlar yüksek seyrediyor

15 Nisan’da başlayan av yasağının 1 Eylül itibarıyla sona ermesiyle balık avına başlayan Karadeniz balıkçı esnafını memnun ettiği gözleniyor.

Tekneleri ile av mevsimine ‘Vira bismillah’ diyerek denize açılan balıkçılar, yeni sezonun ilk günlerinde tezgahları balıkla doldurdular.

Tezgahları süsleyen balık çeşitlerinden istavritin kilosu 28, çinakopun kilosu 52, Çupra ile levrek 62 liradan, palamutun tanesi ise 35 liradan satılıyor.

Vatandaşlar, ilk günlerde yüksek seyreden balık fiyatlarının düşmesini bekliyor.

‘BALIĞIN BOLLAŞMASINI BEKLİYORUZ’

Balıkçı Emir Alp Cenikli, “Yeni sezon, tüm balıkçı camiasına ve balık sevenlere hayırlı olsun. İnsanlar da balığı özledi. Şu anda balığa talep var. Fiyatları öğrenmek isteyenler olduğu gibi alıp gidenler de var. Mezgit, istavrit, çinakop gibi küçük balıklar, şu an için bol görünüyor. Havalar soğudukça balığın bollaşmasını bekliyoruz. Bu da fiyatlara yansıyabilir. İlerleyen günler, önümüzü görmek açısından daha iyi olacaktır” diye konuştu.

Balık almaya gelen Erdoğan Bacık da, “Balık tezgahı zenginleşmiş, bu durumdan mutluyuz. Balık fiyatları sezon açılışına göre normal ama ilerleyen dönemler de düşeceğini düşünüyorum” dedi.

‘İNŞALLAH BU SENE BALIĞA DOYACAĞIZ’

Fiyatların düşmesini beklediklerini belirten Serkan Acar ise “Sezon açılışına göre fiyatlar biraz yüksek, ama elbette düşecektir. İnşallah bu sene balığa doyacağız” ifadelerini kullandı.

Fiyatları yüksek bulan Bayram Ürer de “Tezgahlar güzelleşmiş, ağzımız tatlanacak. İnşallah, yeni sezon balıkçılar için de vatandaşlar için de hayırlı olur. Fiyatlar tabii ki biraz yüksek ama bollaştıkça ucuzlar” dedi.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA