SON DAKİKA

DARICA HALK KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ (Akçaabat)

OMİCRON VARYANTININ YENİ BELİRTİSİ ORTAYA ÇIKTI: Gri, mavi ya da sarıysa hemen test olun

Bu haber 01 Şubat 2022 - 19:42 'de eklendi ve 42 views kez görüntülendi.
OMİCRON VARYANTININ YENİ BELİRTİSİ ORTAYA ÇIKTI: Gri, mavi ya da sarıysa hemen test olun

OMİCRON VARYANTININ YENİ BELİRTİSİ ORTAYA ÇIKTI: Gri, mavi ya da sarıysa hemen test olun

.

Dünya çapında 5.6 milyondan fazla insanın ölümüne sebep olan coronavirüs, mutasyona uğrayarak uluslararası kamuoyunda endişe yaratmaya devam ederken, Omicron varyantıyla ilgili dikkat çekici bir uyarı geldi.

Omicron varyantının yeni belirtisi ortaya çıktı: Gri, mavi ya da sarıysa hemen test olun

Omicron varyantı, coronavirüs salgınında sıklıkla kamuoyunun karşısına çıkan nefes darlığı, halsizlik, öksürük gibi semptomların yanı sıra yeni belirtiler de göstermeye başladı…

ABD’nin önde gelen sağlık kurumlarından Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi, coronavirüsünün birçok belirtisi olduğunu duyururken, salgının önlenemediği Hindistan’dan dikkat çekici bir haber geldi. 41 milyondan fazla vakanın olduğu ve 400 binden fazla insanın yaşamını yitirdiği Hindistan’ın önde gelen medya kuruluşlarından APB News, Omicron varyantının yeni belirtisinin tırnaklarda görülebildiğini öne sürdü.

Medya kuruluşu tırnak köklerinin mavi, mor ya da gri olması durumunda insanların coronavirüse yakalanmış olabileceğine dikkat çekti. Tırnaklardaki bu renk değişiminin kandaki oksijen seviyesiyle ilgili olduğu belirtilirken, “Eğer tırnaklarınızda olağandışı bir renk değişimi varsa bu acil durum işaretidir. Hemen doktora gidin ya da test olun” denildi.

El ve ayak tırnaklarının sarı renge dönüşmesinin de oksijen eksikliğinden kaynaklanabileceğini hatırlatan medya kuruluşu, “Bu semptomlar ortaya çıktıysa bir an önce test olmakta fayda var” denildi.

Okurlarını bilgilendiren ABP News, boğaz ağrısı ve nefes almada sorun yaşayanların da Covid-19 testi olması gerektiğinin altını çizerken, sürekli yorgun hissedenlerin de Omicron’a yakalanmış olabileceğini duyurdu.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA