SON DAKİKA

DARICA HALK KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ (Akçaabat)

OKULLARDA ‘KARNE ZİLİ’ ÇALDI: 1. dönem tatili başladı

Bu haber 20 Ocak 2023 - 8:49 'de eklendi ve 14 views kez görüntülendi.
OKULLARDA ‘KARNE ZİLİ’ ÇALDI: 1. dönem tatili başladı

OKULLARDA ‘KARNE ZİLİ’ ÇALDI: 1. dönem tatili başladı

.

Okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve lisede okuyan yaklaşık 19 milyon öğrenci, bugün birinci dönem karnelerini alarak yarıyıl tatiline girecek.   

12 Eylül 2022’de başlayan 2022-2023 eğitim öğretim yılının birinci dönemi sona erecek.

İlk ve ortaöğretim kurumlarındaki Trabzon’da yaklaşık 140 bin, Türkiye genelinde ise yaklaşık 19 milyon öğrenci, eğitim-öğretim yılının yarıyıl tatilini yapmak üzere bugün karnelerini alacak.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), geçen yıl düzenlediği yaz okulu kapsamını genişleterek, bu yıl ilk kez yarıyıl tatilinde de ücretsiz kurs açacak.

Bu kapsamda, ilk kez “kış” döneminde de uygulanacak ücretsiz kurslar, öğrencilerin yarın karne almasının ardından 21 Ocak Cumartesi başlayacak ve 5 Şubat Pazar gününe kadar devam edecek.

Yarıyıl tatilinde eğlenceli ve yenilikçi öğrenme yaklaşımlarını içeren ücretsiz kurslar, ‘bilim’, ‘sanat’, ‘matematik’ ve ‘İngilizce’ olmak üzere 4 alanda açılacak.

Öğrenciler ve öğretmenler, bulundukları illerde açılan kurslardan yararlanabilecek.

İKİNCİ DÖNEM 6 ŞUBAT’TA BAŞLAYACAK

Yaklaşık 19 milyon öğrencinin karne alacağı iki haftalık yarıyıl tatilinin ardından ikinci dönem, 6 Şubat’ta başlayacak.  17-20 Nisan 2023’te ise ikinci ara tatil dönemi olacak.

Eğitim öğretim dönemi, 16 Haziran 2023’te sona erecek.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA