SON DAKİKA

DARICA HALK KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ (Akçaabat)

MEMUR, MEMUR EMEKLİLERİ VE DİĞER EMEKLİLERİN MAAŞ ZAMLARI AÇIKLANDI: Yüzde 25

Bu haber 03 Ocak 2023 - 13:00 'de eklendi ve 37 views kez görüntülendi.
MEMUR, MEMUR EMEKLİLERİ VE DİĞER EMEKLİLERİN MAAŞ ZAMLARI AÇIKLANDI: Yüzde 25

MEMUR, MEMUR EMEKLİLERİ VE DİĞER EMEKLİLERİN MAAŞ ZAMLARI AÇIKLANDI: Yüzde 25

.

Memur ve Memur emeklilerine yüzde 25 zam!

Memur emeklilerinin büyük bir kısmı da 8.506 lira asgari ücretin, 8.130 lira açlık sınırının altında kaldı.  Bu zamlarla birlikte emekçiler açlık sınırında eşitlendi demektir.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, memur, memur emeklileri ve diğer tüm emeklilerin maaş zammını yüzde 25 olarak duyurdu; buna “Müjde” dedi.

AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan “Memur, memur emeklileri ve diğer tüm emeklilerin maaş artış oranını yüzde 25 olarak uygulayacağımızın müjdesini vermek istiyorum” açıklamasını yaptı.

Erdoğan, Ankara’da düzenlenen “Sözleşmeliye Kadro Şöleni” isimli programda konuştu.

Erdoğan’ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

MEMUR VE EMEKLİ MAAŞLARININ ZAM ORANI YÜZDE 25’TE KALDI, ERDOĞAN BUNA “MÜJDE” DEDİ

“Hedefimiz bu yıl enflasyonun üzerindeki köpüğü tamamen alıp önümüzdeki yıldan itibaren meseleyi ülkemizin gündeminden tamamen çıkarmaktır.

Açıklanan 2022 enflasyon oranına göre kamu görevlileri ve emeklilerinin ocak ayından itibaren geçerli yılın ilk yarısını kapsayan maaş artış oranı, yüzde 16,48 olarak uygulanacaktır.

SSK ve Bağ-Kur emeklilerinde ise bu oran 15,4 olarak ortaya çıkmıştır. Buradan sizlere ve tüm milletime memur, memur emeklileri ve diğer tüm emeklilerin maaş artış oranını yüzde 25 olarak uygulayacağımızın müjdesini vermek istiyorum.”

SÖZLEŞMELİ PERSONEL DÜZENLEMESİ

“Yaklaşık 500 bin sözleşmeli personelimizin kadro beklentilerine cevap verdik. Artık bu personellerimiz de sözleşmelerinin yenilenmemesi ihtimaliyle karşılaşmayacak. Kademe ve derece ilerleme hakkına sahip olacak.

Görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavına girebilecek. Eş durumu mazereti için diğer eşin de kamu personeli olması şartı aranmayacak.

İsteğe bağlı yer değişikliği talebi idarenin tasarrufuna bırakılmayacak. Kullanılmayan izinleri bir sonraki yıla aktarabilecekler. Ücretsiz izne ayrılma hakları da bulunacak.

Yani kadrolu meslektaşları hangi hak ve imkanlardan istifade ediyorsa sözleşmeden geçen kardeşlerimiz de artık aynı haklardan faydalanabilecektir.”evrensel

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA