SON DAKİKA

DARICA HALK KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ (Akçaabat)

MAHALLEMİZDE YILIN İLK KAR YAĞIŞI BAŞLADI

Bu haber 22 Aralık 2021 - 15:49 'de eklendi ve 119 views kez görüntülendi.
MAHALLEMİZDE YILIN İLK KAR YAĞIŞI BAŞLADI

MAHALLEMİZDE YILIN İLK KAR YAĞIŞI BAŞLADI

Aralık ayında yağmurla birlik düşen hava sıcaklığı dün gece kar yağışına dönüştü.

Dün gece başlayan kar yağışı, bugün akşam saatlerinden itibaren Mahallemizde olmak üzere Trabzon genelinde yoğunlaşıyor.

Sahil kesimlerinde, il ve ilçe merkezlerinde yoğun kar yağışı beklenirken, Trabzon Büyükşehir Belediyesi kar ve buzla mücadele hazırlıklarına hazır olduğunu,

Büyükşehir Belediyesinin koordinatörlüğünde, 18 ilçe belediyesi ile ortaklaşa gerçekleştirilecek karla mücadele çalışmalarında 500 personel, 200 iş makinesi ve 12 kar küreme aracı ile göreve hazır olduklarını açıkladı.

Geçen yıllardaki kar yağışından sonra kapanan mahallemiz grup yolunun 3 gün sonra sadece tarama yöntemi ile kaba taraması yapılmış, yerde kalın ezilmiş kar tabakası kalmıştı.

Mahalle içi ara yollarının 4 gün sonra aynı yöntemle taranmış yol yüzeyinde kalan kar tabakası kar yağışını azalması ile eriyen kar nedeniyle yollar ulaşıma açılabilmiştir.

Bu yıl da bu kadar personelle ve iş makineleri ile yapılacak karla mücadelede aynı sorunları mahallemizde yaşamayacağımızı umut ediyoruz, aynı sorunların yaşatılmasını istemiyoruz.

-Mahallemizden kar manzaraları-

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA