SON DAKİKA

DARICA HALK KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ (Akçaabat)

KAR YAĞIŞI KARA VE HAVA ULAŞIMINI ETKİLEDİ

Bu haber 16 Şubat 2023 - 21:17 'de eklendi ve 15 views kez görüntülendi.
KAR YAĞIŞI KARA VE HAVA ULAŞIMINI ETKİLEDİ

KAR YAĞIŞI KARA VE HAVA ULAŞIMINI ETKİLEDİ

.

2 gündür yağan kar Trabzon genelinde ulaşımı büyük ölçüde etkiledi.

Kar kalınlığı Darıca Orta Mevkii 2. km’sinde 45 cm. yüksekliğe ulaşmıştır.

Kar nedeniyle Mahallemiz Darıca-Hıdırnebi Grup yolunun Sahil- Geliya/Karaçam yolu bölümü hariç, Tüm mahalle ara yollarının tamamı araç trafiğine kapalı durumdadır.

Mahallemiz halkının çocukları, yaşlısı, hastası, acil ihtiyaç durumunda şehre inme durumu doğarsa inemeyecekler ve bu ihtiyaçların karşılanamaz duruma elecek halk mağdur durumda kalacaktır.

Yollarımızın biran önce açılmasını istiyoruz. Belediye yetkililerinden duruma duyarlığını bekliyoruz.

HAVA YOLLARI ULAŞIMI AKSIYOR!

Alınan bilgiye göre, şehir merkezinde etkili olan kar dolayısıyla Trabzon Havalimanı’ndan bugün İstanbul’a 05.30 ile 06.40 ve Ankara’ya 05.45’te yapılması planlanan uçak seferleri iptal edildi.

Ayrıca bazı hava yolu şirketlerince gün içerisinde çeşitli kentlerden karşılıklı yapılması planlanan uçak seferlerinde gecikme yaşanıyor.

TRABZONDA HAVA ULAŞIMININ YANI SIRA KARA ULAŞIMI DA AKSADI

Kentin Akçaabat ilçesinde 30, Araklı ilçesinde 21, Arsin ilçesinde 8, Beşikdüzü ilçesinde 21, Çarşıbaşı ilçesinde 16, Çaykara ilçesinde 6, Düzköy ilçesinde 15, Hayrat ilçesinde 13, Köprübaşı ilçesinde 10, Of ilçesinde 68, Sürmene ilçesinde 14, Şalpazarı ilçesinde 30, Tonya ilçesinde 21, Vakfıkebir ilçesinde 24 olmak üzere toplamda 297 yol ulaşıma kapandı.

TRABZON VALİLİĞİ AÇIKLAMA!

Trabzon Valiliği şehri esareti alan yoğun kar yağışı nedeniyle kamu çalışanları için açıklama yaptı.

Sosyal medya hesabından kararı duyuran Trabzon Valiliği şehirde meydana gelen yoğun kar yağışı nedeniyle hamile ve engelli kamu çalışanlarının bugün ve yarın izinli olacağını aktardı.

Valilikten yapılan açıklamaya göre; “İlimizde devam eden yoğun kar yağışı nedeniyle hamile ve engelli kamu personelimiz bugün ve yarın (16-17 Şubat 2023) idari izinli sayılacaktır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.” denildi.

“TRABZON’DA ÖZEL ARAÇLARLA TRAFİĞE ÇIKMAYIN” UYARISI

Trabzon Büyükşehir Belediyesi etkisini gösteren kar yağışı nedeniyle vatandaşı özel araçlarla trafiğe çıkılmaması konusunda uyardı.

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Atilla Ataman, Trabzon’da etkisini gösteren kar yağışı nedeniyle şehir genelinde yolları açık tutmak için zorunlu hal olmadıkça özel araçlarla trafiğe çıkılmaması konusunda uyardı.

“Kar yağışı ve arkasından oluşacak muhtemel buzlanma nedeniyle hemşehrilerimizden özel araçlarıyla trafiğe çıkmamalarını önemle rica ediyorum.

Sabah saatlerinde trafiğe çıkan ve kar lastiği de olmayan araçlar kayarak yolların kapanmasına neden olmaktadır. Böyle durumlarda iş makineleri ile müdahale etme şansı da kalmamaktadır.

Hem kendi sağlıklarını riske atmamaları hem de trafiğin tıkanmaması adına vatandaşlarımızın bu duruma hassasiyet göstermelerini istirham ediyorum.denildi.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA