SON DAKİKA

DARICA HALK KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ (Akçaabat)

İNGİLİZ BASININDAN ENDİŞE VEREN COVİD-19 HARİTASI: Türkiye en yüksek ülkeler arasında

Bu haber 16 Ekim 2021 - 22:10 'de eklendi ve 109 views kez görüntülendi.
İNGİLİZ BASININDAN ENDİŞE VEREN COVİD-19 HARİTASI: Türkiye en yüksek ülkeler arasında

İNGİLİZ BASININDAN ENDİŞE VEREN COVİD-19 HARİTASI: Türkiye en yüksek ülkeler arasında

Coronavirüsü kısıtlamalarının kaldırılması, okulların açılması ve normale dönüşün başlamasıyla birlikte coronavirüsü vakalarının hızla yükseldiği Türkiye’deki durumu Avrupa’daki ülkelerle kıyaslayan The Guardian, dikkat çekici bir harita yayınladı.

İngiliz basınından endişe veren Covid-19 haritası: Türkiye en yüksek ülkeler arasında

İngiliz The Guardian gazetesi, dünyanın önde gelen sağlık kurumlarından Johns Hopkins Üniversitesi’nin kamuoyu ile paylaştığı verileri okurlarıyla paylaştı. Avrupa’daki vaka sayılarını mercek altına alan gazete, Avrupa’daki ülkelerdeki coronavirüsü vakalarını ortaya serdi.

Haritada son iki hafta içerisinde bir milyondaki vakaların yüksek olduğu ülkeler mor renk ile gösterildi.

Johns Hopkins Üniversitesi’nin farklı kaynaklardan derlediği verilerle hazırlanan haritada Türkiye de yer aldı.

Haritada son iki haftadaki vaka sayıları karşılaştırıldı. Son iki hafta içerisinde bir milyondaki vaka sayılarının kıyaslandığı haritada Türkiye, Ukrayna, Moldova, Bulgaristan, Hırvatistan ve İrlanda ile mor renkle gösterildi.

Son iki hafta içerisinde bir milyon kişi arasındaki vaka sayısının 3.300 ile 5.000 arasında olan ülkeler en çok vakaların olduğu ülkeler arasında yer aldı. Öte yandan Litvanya, Letonya, Estonya, Birleşik Krallık, Romanya ve Sırbistan ise son iki haftada 1 milyon kişi içerisinde vaka sayısının 5.000’den yüksek olduğu kaydedildi.

Vaka sayılarının düşük olduğu ülkeler arasında ise Fransa, İspanya, Portekiz, İtalya, İsveç, Danimarka, Almanya, Çekya ve İsviçre gibi ülkeler yer aldı.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA